پرسش و پاسخ از وزیر مهاجرت استرالیا توسط برخی نمایندگان مجلس سنا به تنش کشیده شد

morrison

اسکات موریسون در مجلس سنا

وزیر مهاجرت استرالیا اسکات موریسون از پاسخ به سوال سناتور حذب کارگر کیم کار در ارتباط با خواندن قوانین مرتبط با ایمنی و منافع پناهجویان طفره رفت.

اسکات موریسون در گفتوگوهای پیشین خود مدعی شده بود که به تمام پرونده های مرتبط به پناهجویان دسترسی دارد و تمام قوانین و کارهایی که از طرف ایشان انجام می شوند بر اساس آن پرونده ها می باشد.( تمام تصمیمات ما بر اساس قوانین حقوق بشر می باشند و ما ایمنی و منافع پناهجویان را در نظر داریم)

این در حالی است که خبرگزاری گاردین استرالیا اعلام کرد که از میان 11 کشتی بازگردانده شده به اندونزی حدود 60 نفر از این پناهجویان در جنگل کنار ساحل ناپدید شدند و هیچ اطلاعی در ارتباط با این پناهجویان در دست نیست و دولت اندونزی هیچ اطلاعی از این افراد در اختیار ندارد.

از طرف دیگر با توجه به گفته های یکی از مسافران آفریقایی در آخرین کشتی بازگردانده شده، سه خانواده ایرانی حضور داشتند که بعد از خروج از کشتی و پیمودن راهی در جنگل هیچ یک از مسافران دیگر آنها را ندیده اند و مسافتی که این پناهجویان برای رسیدن به نزدیکترین جاده باید طی کردند چیزی حدود 7 ساعت بوده، هنوز هیچ خبری از این سه خانواده ایرانی در دسترس نیست.

وزیر مهاجرت در پاسخ به سوال سناتور» آیا پرونده مربوط به قوانین را خواندید؟»  گفت: ما تمام این کارها را برای جلوگیری از رسیدن پناهجویان غیر قانونی به استرالیا انجام دادیم و همچنین جلوگیری از کار قاچاقچیان انسان.

در تمام مدتی که وزیر مهاجرت از پاسخ به سوال سناتور طفره می رفت سناتور به طور دائم و با فریاد کشیدن تکرار می کرد، آیا پرونده را مطالعه کردی؟ آیا مطالب آن را خوانده ای؟

سناتور کیم کارر

سناتور کیم کارر

در جواب پاسخ های بی ارتباط اسکات موریسون سناتور کیم کارر با تاکید گفت: پس تو پرونده را مطالعه نکرده ای و آن را از استرالیایی ها مخفی کرده ای .

و در نهایت وزیر مهاجرت در مفابل سناتورسکوت اختیار کرد.

اسکات موریسون از پاسخ به سوالات سناتور در ارتباط با تعداد کشتی های پناهجویانی که خود را در ماه گذشته به آبهای استرالیا رسیدند نیز طفره رفت.

وزیر مهاجرت تلاش بسیاری برای صحبت از موفقیت های دولت و قوانین جدید و رساندن تعداد پناهجویان جدید به عدد صفر کرد ولی به دلیل فشار و پرس وجوهای  بسیار نمایندگان این فرصت به او داده نشد که از دستاوردهای دولت بگوید.

یکی از سوالات دیگری که موریسون از پاسخ به آن طفره رفت این بود که چه تعداد قایق پناهجویی در این مدتی که تعداد پناهجویان صفراعلام شده به آبهای استرالیا رسیده و به اندونزی بازگردانده شده اند.

موریسون در جواب به اینگونه سوالات گفت: پاسخ به این سوال در مخالفت با علاقه عموم است و مردم درک میکنند که ما برای جلوگیری از کار قاچاقچیان انسان این کار را انجام میدهیم.

او در ادامه اضافه کرد: دادن اطلاعات در ارتباط با متوقف کردن پناهجویان غیر قانونی و فاش کردن اطلاعات نیروهای دریایی میان کشورهاست کخ موجب برهم خوردن روابط بین المللی استرالیا می گردد و همچنین احتمال می روند موجب به وجود آمدن پیشامدهایی برای کسانی شود که در حفاظت از مرزهای استرالیا به ما کمک می کنند. فاش کردن اطلاعات موجب ایجاد خسارت برای استرالیا خواهد بود.

سناتورها در پاسخ به محافظه کاری استرالیا گفت: این سیاست پنهان کاری در ارتباط با منافع ملی نیست.

موریسون در میان پرس وجوهای سناتور تنها به این نکته تاکید داشت که ما تعداد ورود پناهجویان غیرقانونی را به صفر رساندیم و این در 6 سال گذشته بی سابقه بوده است.

آقای کیم کار متولد ایالت نیو ساوث والز در گذشته وزیر نوآوری، صنعت، علوم و تحقیقات کشور استرالیا بوده است که بعد از استعفا سناتور پیشین حذب کارگر آقای کوین راد جایگزین ایشان شد.

ُNews Link: http://www.smh.com.au/federal-politics/political-news/scott-morrison-faces-hostile-senate

 Source: https://panahandegy.wordpress.com

مطالب مرتبط:

ضرب و شتم پناهجویان توسط ماموران نیروی دریایی استرالیا

کشور نیووی (Niue): من پناهجویان استرالیا را نمی پذیرم

فرار سه پناهجو از بازداشتگاه پناهندگی در استرالیا

آخرین گزارش از وضعیت بازداشتگاه کریسمس از دید پناهجویان ایرانی

کنفرانس خبری وزیر مهاجرت استرالیا در مورد آینده پناهجویان در نارو و مانوس 

لینک گروه فیسبوک ما گروه اطلاع رسانی و لینک گروه پاسخ به پرسشهای پناهندگان گروه پرسشهای پناهجویان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s