ضرب و شتم پناهجویان توسط ماموران نیروی دریایی استرالیا

asylum seekers on a boat

به گزارش وبلاگ پناهندگی دو هفته گذشته تعدادی از پناهجویانی که توسط قایق ماهیگیری خود را به آبهای استرالیا رسانده بودند توسط ناو استرالیا به اندونزی بازگردانده شدند.

این پناهجویان مانند پناهجویان قایق پیشین از بدرفتاری و بی احترامی ماموران استرالیا شکایت کرده بودند ولی با این تفاوت که این پناهجویان مدعی شده اند که ماموران دستهایشان را بر موتور کشتی گذاشته و موجب سوختگی شدید دستهایشان شدند.

 یکی از پناهجویان قایق پیشین نیز از رفتار کاملا نژادپرستانه نیروی دریایی استرالیا با پناهجویان خبر داده بود آقای یوسف ابراهیم از کشور سودان گفت: ماموران استرالیایی به قایق وارد شدند به ما دستبند زدند و با اسم های زشتی ما را صدا می کردند.

یوسف ابراهیم در ادامه صحبتهایش اداعا کرده بود که یکی از ماموران با چکمه اش در تمام راه برگشت به اندونزی به آنها ضربه زده است.

وزیر مهاجرت استرالیا اسکات موریسون در گفتوگوی خبری خودش از ماموران استرالیا دفاع کرده و به مخالفت با ادعای پناهجویان پرداخت.

اسکات موریسون گفت: صحبت این پناهجویان ادعایی بیش نیست. مامورین ما همیشه درست و حرفه ای عمل می کنند.

بر اساس گفته های پناهجویان در راه بازگشت به اندونزی 10 نفر از آنها تهدید و 7 نفر دچار سوختگی در ناحیه دست شدند.

یکی از مسافرین این قایق آقای مارک ابدول الله از سومالی به خبرگزاری ABC استرالیا گفت: که ماموران به چند نفر مشت زدند و دست تعدادی را با لوله های بسیار گرمی سوزاندند. افرادی که مامورین با آنها برخورد کردند کسانی بودند که می خواستند با ماموران صحبت کنند و برای بازگردانده نشدن به اندونزی خواهش کنند.

AUS navy

اسکات موریسون گفت: درخواست پناهجویان برای بازگردانده نشدن کاملا بی اساس و بی مورد است تمام اشخاص از قوانین و همکاری میان استرالیا و اندونزی مطلع هستند. ما به هیچ پناهجویی اجازه رسیدن به استرالیا را نمی دهیم و همه را به اندونزی بازمیگردانیم.

ایشان در ادامه صحبتهایش اضافه کرد: تمام این ادعاها تنها برای ضعیف نشان دادن و بی اعتبار کردن فعالیت های ما برای حمایت از مرزهای استرالیا در مقابل ورود پناهجویان غیر قانونی است.

نخست وزیر استرالیا آقای تونی آبوت  در ارتباط با این مسئله از ماموران ناو دفاع کرد و ادعای پناهجویان درباره بدرفتاری های مامورین ناو استرالیا در هنگام بازگرداندن آنها به آبهای اندونزی را بی اساس خواند.

AUS navy

تونی آبوت گفت: هیچ مدرکی وجود ندارد که بدرفتاری مامورین ناو را نشان دهد تمام این ادعاها توسط پناهجویان دروغی بیش نیست و من از این مسئله اطمینان کامل دارم. این پناهجویان به دلیل بازگردانده شدن به اندونزی این صحبتها را کرده اند.

تونی آبوت در ادامه اضافه کرد که بی مدرک بودن نه تنها ادعای بی اساس آنان را نشان می دهد از طرف دیگر حسرت پناهجویان را از بازگردانده شدن به اندونزی و نرسیدنشان به استرالیا را نشان می دهد. ما بر اساس قوانین حقوق بشر کار می کنیم و برنامه های خود را پیش می بریم که همیشه موفقیت آمیز بوده است.

نخست وزیر در پایان صحبت های خود گفت: شما صحبت چه کسی را باور می کنید؟ ماموران استرالیا یا پناهجویان غیر قانونی؟ من خود به مامورین و فعالیتهایشان ایمان دارم و می دانم که این ادعاها هیچگونه پایه و اساسی ندارند.

Source: Panahandegy.wordpress.com

مطالب مرتبط:

تجاوز به زنان در بازداشتگاه کریسمس آیلند استرالیا

فرار سه پناهجو از بازداشتگاه پناهندگی در استرالیا

کنفرانس خبری وزیر مهاجرت استرالیا در مورد آینده پناهجویان در نارو و مانوس 

لینک گروه فیسبوک ما گروه اطلاع رسانی و لینک گروه پاسخ به پرسشهای پناهندگان گروه پرسشهای پناهجویان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s