آخرین گزارش از وضعیت بازداشتگاه کریسمس از دید پناهجویان ایرانی

اعتصاب پناهجویان بازداشتگاه جزیره کریسمس وارد چهارمین روز خود شد.

طبق آخرین گزارش ها از سوی ایرانیانی که در این بازداشتگاه نگهداری می شوند، تا به حال 13 فرد که در کمپ مجردها نگهداری می شوند، لبهای خود را دوخته و یازده نفر دست به خودکشی زدند از طریق بریدن رگ دستنهای خود.

وضعیت بسیار بدی در این بازداشتگاه حاکم است و حتی افراد متاهل با خانواده خود دست به اعتصاب غذا زدند، متاسفانه بسیاری از این افراد از حال رفته و در وضعیت بدی به سر می برند، این پناهجویان قصد دارند تا این اعتصاب را به مدت یک هفته دنبال کنند، تعداد افراد اعتصاب غذا کننده 350 نفر اعلام شده.

Christmas Island patrol police

دیروز در سومین روز اعتصاب در بازداشتگاه کریسمس 30 نفر به به بازداشتگاه نارو انتقال داده شدند و کارت تلفن به بسیاری از افراد داده نشد تا نتوانند با خارج ارتباط برقرار کنند.

مدتی قبل پزشکانی که در این بازداشگاه کار میکردند یا بازدید کردند در گزارشی کامل از کمبود شدید امکانات درمانی و دارو در این جزیره انتقاد کرده بودند اما با واکنش شدید دولت رو به رو شدند در حالی که یک زن ایرانی که فرزند خود را به دلیل نبود امکانات، نیروی متخصص و دکتر در هفته گذشته از دست داد.

به غیر از این مشکلات خطر تجاوز به زنان یکی از مواردی است که در هفته گذشته به شدت مورد انتقاد مدافعان حقوق بشر قرار گرفت پس از فاش شدن خبر تجاوز به یکی از زنان این بازداشتگاه.

خواسته اصلی پناهجویان پاسخگویی مقامات استرالیایی به مواردی مانند:

1- کی از کمپ ها خارج می شوند؟

2- آیا به عنوان پناهجو شناخته خواهند شد یا خیر؟

3- رسیدگی به پرونده آنها چه زمانی از سر گرفته می شود؟

این سوالات تنها بخشی از سوالات پناهجویان است، طبق قوانین سازمان ملل دولت استرالیا حق نگهداری این پناهجویان و رسیدگی نکردن به پرونده آنها را ندارد و سازمان عفو بین الملل به همراه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بارها از این اقدام دولت استرالیا در برخورد با پناهندگان و پناهجویان اعتراض کرده.

christmas island detention center

دولت استرالیا با پیش رو گرفتن سیاست نه تایید و نه تکذیب قصد در آرام کردن و سود بردن از وضعیت موجود دارد، آقای تونی آبوت نخست وزیر و آقای اسکات موریسون وزیر مهاجرت و شهروندی استرالیا تا به حال بسیاری از پرسشهای خبرنگاران در مورد پناهجویان را یا بی پاسخ رها کردند و یا این جمله را تکرار میکردند: (ما اطلاعاتی که به کار قاچاقچیان انسان کمک می کند را در اختیار کسی قرار نمیدهیم).

تونی آبوت در آخرین کنفرانس خود در مورد پناهجویان از سیاست پناهندگی دولتش دفاع و مانند گذشته قول داد که ورود قایقهای پناهجویان غیر قانونی به استرالیا را متوقف کند.

Source: panahandegy.wordpress.com

مطالب مرتبط:

وزیر مهاجرت استرالیا: ما پناهجویان را بدون سوخت در دریا رها کردیم

اندونزی: ما به هیچ عنوان پناهجویان را نمی پذیریم حتی اگر در دریا بمیرند

رفتار کاملا نژادپرستانه نیروی دریایی استرالیا با پناهجویان در قایق ماهیگیری

لینک گروه فیسبوک ما گروه اطلاع رسانی و لینک گروه پاسخ به پرسشهای پناهندگان گروه پرسشهای پناهجویان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s