انتشار گزارش پزشکان بازداشتگاه کریسمس و کمبود شدید دارو و امکانات پزشکی

health in detention

 گروهی از پزشکان بازداشتگاه کریسمس که به گفته ی خبرگذاری گاردین استرالیا پانزده نفر می باشند از وضعیت تکان دهنده ی بازداشتگاه کریسمس و شرایط بسیار بد پزشکی برای پناهجویان این بازداشتگاه می گویند.

نامه ی ارسالی این پانزده دکتر با نام » نامه ای از نگرانی» در ماه نوامبر با 92 صفحه ، گزارش کاملی از وضعیت اسفبار پزشکی این بازداشتگاه است که نشان از فشار شدیدی است که مقامات استرالیا بر این پناهجویان غیر قانونی دارند.

در این نامه بیان شده است که (( شیوه های نا امن متعدد و خارج از استانداردهای پزشکی نشان می دهد که خطر قابل توجهی برای به بیماران به همراه دارد و باعث آسیب قابل توجهی بر بدن بیماران می باشد ))

پزشکان ادعا می کنند که :

– پناهجویان به دلیل نداشتن سرویس بهداشتی در قایقهایی که با آن سفر کرده اند با لباس هایی که آغشته به مدفوع ، خاک و ادرار آنهاست به این مکان وارد می شوند.

– بیماران برای درمان خواهش می کنند و فریاد میکشند.

– پناهجویان برای دریافت داروها روزانه حدود سه ساعت در صف ها می مانند و گاهی مجبور می شوند که چهار بار در یک روز در صف دارو و پزشکی بمانند .

تجهیزات پزشکی برای زنان باردار بسیار پایین است و تنها یک دستگاه سونوگرافی در این جزیره وجود دارد که می توان به جرات گفت که هیچ کس نحوه ی استفاده از آن را به درستی نمی داند.

– به دلیل فشار راه اکثر کودکان با افسردگی شدید رو به رو می شوند به طوری که پرسیدن سوالاتی برای شناسایی آنها نیز بسیار دشوار است.

– کیفیت پزشکی بسیار پایین است و داروهای درخواستی پزشکان ارائه نشده است.

– مسیری که برای فرستادن بیماران به بیمارستان طی می شود خود تهدید کننده ی زندگی بیمار است.

پزشکان بیان کردند که شرافت آنها به زیر سوال رفته. آنها نامه ی خود را به وزارت مهاجرت، وزارت ملی سلامت و پزشکی و همچنین وزارت حفاظت از مرزها ارسال کردند و عنوان کردند که » ما میدانیم که تصمیمات میان سازمان سلامت و پزشکی و سازمان مهاجرت و شهروندی استرالیا گرفته شده است ونتیجه ی آن این است که این تصمیمات به سود بیماران نمی باشند.

پزشکان با ابراز نگرانی  برای شغل خود در سازمان ملی سلامت و پزشکی و همچنین در آژانس بهداشت و مقرارت استرالیا دلیل افشای این اطلاعات را رفتارها غیر اخلاقی و خارج از استانداردهای پزشکی خواندند.

این گزارش در زمانی نوشته شد که بازداشتگاه کریسمس دارای بیش از 2000 پناهجو بود و هزاران پناهجوی دیگر را که شامل کودکان نیز می شد را برای تکمیل پرونده به مانوس و نارو می فرستادند.

گوینده ی وزارت ملی سلامت و پزشکی در گفت و گوی خود با خبرگذاری گاردین گفت: ما تمام گزارشات را جدی گرفته ایم و جلسه ی بحث و گفت و گویی با کارکنان ارشد برگزار خواهد شد همچنان که ما خود نامه را با وزارت گمرک و حفاظت از مرزها و سازمان مهاجرت و شهروندی استرالیا برای انجام بررسی های بیشتر به اشتراک گذاشته ایم ولی گفته های این پزشکان در ارتباط با پایین بودن امکانات پزشکی برای ما قابل قبول نیست و تمام تجهیزات پزشکی این بازداشتگاه در بالاترین استانداردها می باشد.

این گوینده بیان کرد که نویسنده ی اصلی این نامه دکتر پل سانگران می باشد که در ماه های سپتامبر و اکتبر 2013 در این بازداشتگاه حضور داشته که برابر با زمانی است که پناهجویان زیادی خود را به این جزیره رساندند و شرایط پزشکی پیچیده ای در این بازداشتگاه بود، ما با بررسی این نامه و صحبت با دکتر سانگران امیدوار هستیم تا این مشکل را بر طرف کنیم.

دکتر سانگران در مصاحبه ی خود گفت: امیدواریم که این نگرانی ها برطرف شود و پیشرفت پزشکی خوبی در این بازداشتگاه ها انجام شود.

News Link: http://www.theguardian.com/world/2013/dec/19/revealed-doctors-outrage-over-unsafe-refugee-patients

مطالب مرتبط:

الهام زن ایرانی که فرزند خود را در بازداشتگاه جزیره کریسمس استرالیا به دلیل نبود امکانات از دست داد.

استرالیا: منحل شدن کمیته پزشکی پناهجویان به دستور دولت

حمله نژاد پرستانه به پسر نوجوان پناهجو در استرالیا به دلیل مکالمه فارسی

فیلم برداری از پناهجویان بازداشتگاه جزیره مانوس در حال آمیزش جنسی با دختران بومی

لینک گروه فیسبوک ما گروه اطلاع رسانی و لینک گروه پاسخ به پرسشهای پناهندگان گروه پرسشهای پناهجویان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s