ترس از تجاوز جنسی در زنان بازداشتگاه کریسمس

christmas island detention center

با انتشار خبر ادعای زنی که مورد حمله و تجاوز جنسی در بازداشتگاه کریسمس آیلند در 27 دسامبر 2013 قرار گرفته است و پیگیری آن توسط مقامات دولت استرالیا و سپس تایید آن توسط پلیس فدرال استرالیا، بسیاری از پناهجویان زن از احساس ناامنی  در بازداشتگاه کریسمس خبر دادند.

رییس جزیره کریسمس آیلند آقای گوردن توماس گفت: تعدادی از زنان این بازداشتگاه از احساس ناامنی و ترس بسیار در این بازداشتگاه شکایت کرده اند.

با توجه به گفته های بیان شده این ترس ها از زمانی آغاز شد که دولت از مواردی تجاوز و حمله  در این بازداشتگاه خبر داد و همانطور که خبرگزاری های استرالیا اعلام کردند این مسائل به طور جدی توسط دولت در حال بررسی هستند تا ازصحت این اتهامات اطمینان پیدا کنند.

گوینده وزارت مهاجرت و همچنین وزارت حفاظت از مرزهای استرالیا در صحبت با خبرگزاری گاردین استرالیا گفت: این رخداد ننگ بزرگی برای ما می باشد و ما تمام کارهای مورد نظر را انجام خواهیم داد همچنان که  وزیر مهاجرت اقای موریسون خود شخصا به اکثر پرونده ها رسیدگی می کنند.

رییس جزیره کریسمس آقای گوردن توماس در ادامه صحبت هایشان بیان کردند که موضوع تجاوز جنسی در محوطه ای که پنج خانواده در آن زندگی می کنند، اتفاق افتاده است.

Christmas Island patrol police

آقای توماس در گفت و گویش با خبرگذاری سانتیلا چاینگاپ گفت که امکانات بازداشتگاه و حتی خانه ها در کریسمس برای بیش از دوهزار نفری که در حال حاضر در این بازداشتگاه به سر می برند بسیار کم است.

آقای گوردن توماس گفت که بازداشتگاه آبی یکی از بی امکانات ترین بازداشتگاه های کریسمس است که در فصل بارش های زمستانی با گرفتگی راه های آب و فاضلاب در دستشویی ها مواجه بوده و در صوت رسیدگی نکردن در فصل بارش بعدی نیز به همین مشکل بر خواهیم خورد.

موارد بسیاری از تجاوز در بازداشتگاه های مختلف استرالیا در کریسمس و همچنین مواردی در مانوس، نارو و حتی گینه نو گزارش شده که نشان دهنده امنیت پایین این بازداشتگاه ها می باشد و این در حالی است که با وجود وضع قوانین جدید در ارتباط با تمام پناهجویانی که ویزای موقت دریافت می کنند و همچنین ارسال پناهجویان به گینه نو کماکان گزارش از پناهجویانی بدست می رسد که با قایق خود را به استرالیا می رسانند.

Source: https://panahandegy.wordpress.com

مطالب مرتبط:

رفتار کاملا نژادپرستانه نیروی دریایی استرالیا با پناهجویان در قایق ماهیگیری

ویژه: گزارش یک ایرانی از بازداشتگاه داروین(کمپ داروین) و چگونگی برخورد با پناهجویان ایرانی

وزیرمهاجرت استرالیا: ما پناهجویان را بدون سوخت در دریا رها کردیم

لینک گروه فیسبوک ما گروه اطلاع رسانی و لینک گروه پاسخ به پرسشهای پناهندگان گروه پرسشهای پناهجویان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s