شروع دیپورت پناهجویان جدید استرالیا به اندونزی و فاش شدن دروغ وزیر مهاجرت استرالیا

وزیر مهاجرت استرالیا در آخرین صحبت های خود از آمار پناهجویانی که خود را به این کشور رسانده بودند خبر داد.

آقای اسکات موریسون در مصاحبه هفتگی خود در روز شنبه گذشته گفت: 355 پناهجویی که در ماه دسامبر 2013 به استرالیا رسیده اند کمترین میزان ورود به این کشور از 5 سال پیش تا به حال بوده است.

آقای موریسون در گفته هایشان به این مورد اشاره کردند که هیچ پناهجوی غیر قانونی در هفته گذشته خود را به این کشور نرسانده است.

با وجود حفاظت های شدیدی که از سه ماه پیش از مرزهای این کشور آغاز شده، 1106 پناهجو توسط 22 قایق ماهیگیری توانستند خود را به آبهای استرالیا برساندند. که طبق گفت های ایشان این آمار نشان دهنده کاهش 87 درصدی ورود پناهجویان نسبت به دولت پیشین می باشد. برای خواندن این مطلب  اینجا کلیک کنید.

این در حالی است که چند تن از هم وطنان ایرانی در هفته گذشته به سمت استرالیا حرکت کرده و خود را به نزدیکی جزیره کریسمس رساندند.

این پناهجویان که اکثرا ایرانی بودند با دادن درخواست کمک به کشور استرالیا درست در زمانی که در 10 کیلومتری جزیره کریسمس بودند توسط ناوهای نظامی نیروی دریایی استرالیا احاطه و به جای استرالیا آنها را به خشکی اندونزی میرسانند.

نیروی دریایی استرالیا به جای قبل این کشتی و پذیرفتن پناهجویان آنها به مبدا حرکت برگرداند و پس رساندن آنها به سوی استرالیا بازگشت.

به گفته یکی از مسافران اهوازی » بعد از اینکه ناو به ما نزدیک شد چندین مامور به درون کشتی ما وارد شدند تا ما هیچ کاری نکرده و موتور کشتی را دست کاری نکنیم. از طرف دیگر حتی برای دست شویی رفتن باید از این ماموران اجازه می گرفتیم و با همراهی آنها به دست شویی می رفتیم. «

این پناهجویان در حال حاضر در اندونزی هستند وضعیت نا معلومی در این کشور دارند، پوا خود را از دست داده و نیاز شدید به کمک مالی برای ادامه زندگی دارند.

این مسافر اهوازی می گوید: بعد از اینکه ما را به اندونزی رساندند، از طرف پلیس مهاجرت این کشور نه به زندان رفتیم و نه به IOM تحویل داده شدیم و هیچ وضعیت مشخصی در این کشور نداریم.

با توجه به گفته های وزیر مهاجرات استرالیا اسکات موریسون و آنچه که توسط این هموطنان بیان شد نشان دهنده ی آن است که این کاهش آماری که در صحبت های روزهای گذشته ی خود به آن اشاره کردند نه به دلیل قدرتمند بودن مدیریت است و نه قرار داشتن دولت در دستان افراد کارآزموده بلکه به دلیل برگرداندن این پناهجویان به کشور اندونزی است.

این سیاست توسط دولت هاوارد برای اولین بار به اجرا گذاشته شده بود.

هنوز مشخص نیست که استرالیا چطور توانسته اندونزی را قانع کند که این پناهجویان را بپذیرد و آیا این موضوع برای همه ورودیها یکسان است یا خیر.

Source: Panahandegy.wordpress.com

مطالب مرتبط:

اولین قایق پناهجویان در سال نو میلادی (2014) به استرالیا رسید

سفیر زیمبابوه به استرالیا درخواست پناهندگی داد

لینک گروه فیسبوک ما گروه اطلاع رسانی و لینک گروه پاسخ به پرسشهای پناهندگان گروه پرسشهای پناهجویان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s