چرا كانادا؟!

immigration-to-canada-1024x445

در كشور كانادا، خراب كنیم، باز درست كنیم وجود ندارد.

کانادا جزء کشورهای جهان اول است و خیلی از مسائلی که به طور روزمره در كشورهای جهان سوم مطرح می شود، در آنجا حل شده است.

ضمن اینکه با توجه به قدمت كم کشور كانادا، در مقایسه با تاریخ چند هزار ساله ایران، امور زیربنایی شهرها، با مطالعه و اندیشه قبلی پایه گذاری شده و به مرور دچار تحول و پیشرفت نشده است.

این موضوع را می توان به راحتی از شیوه شهرسازی و فرهنگ حاکم بر زندگی روزمره مردم كانادا مشاهده کرد.

در كشور كانادا برای هر موضوعی، مقررات و قانون ویژه ای وضع شده و مردم هم به رعایت آن عادت کرده اند. مهم این است، تکلیف مردم، و به خصوص مهاجران و تازه واردان، در بسیاری از امور به خوبی روشن شده است.

در كانادا روابط بین همسایه ها، کارمند و کارفرما، موجر و مستأجر، پلیس و مردم، دولتمردان و مردم و حق و حقوق و مرزبندی های مربوط به آن، کاملا واضح است و شما می دانید، در هر زمینه ای چگونه باید عمل کنید. این گونه نیست که مملکت با سلیقه این و آن بچرخد و شما مجبور باشید، همواره خودتان را با وضعیت جدید هماهنگ کنید.

در یک کلام، در كانادا نوعی آرامش خاص حاکم است که زندگی را به رغم همه سختی ها، آسان می کند. برای خیلی از مهاجران رسیدن به همین آرامش، هدف اصلی برای مهاجرت به كانادا بوده است.

• وقتی مأموران قانون و کارمندان موسسات و اداره ها، طبق وظیفه خود عمل کرده و استثنایی برای کسی قائل نمی شوند و کسی نمی تواند با اعمال نفوذ، التماس و یا رشوه و پارتی، به اهداف خود برسد، شما نیز با آرامش به کار خود ادامه می دهید و شاهد زیرآب‌زنی، کم‌کاری و … نمی شوید.

• وقتی از فروشندگان گرفته تا رانندگان تاکسی و کارفرمایان، ملزم به رعایت قانون در قیمت گذاری و محاسبه هزینه تمام شده خدمات خود بوده و به مشتریان نیز رسید و فاکتور می دهند، دیگر ترسی از مواجهه با افراد سودجو و زیاده طلب و بحث و جدل های روزمره نخواهید داشت.

• وقتی بدانید، همه مردم، مقررات رانندگی را رعایت می کنند و کسی به فکر ویراژ دادن و زرنگی و نقض حقوق دیگران نیست، شما نیز با آرامش و اطمینان رانندگی می کنید و اعصاب هیچ کس هم در پشت چراغ قرمز خورد نمی شود.

• وقتی ثبات اقتصادی در کشور، به نحوی باشد که قیمت کالاها و خدمات در سراسر کشور به یک شکل بوده و به صورت های عجیب و غریب شاهد گرانی و یا کمبود فلان میوه یا جنس خاص نباشید و دائم، بخشی از فکر و ذکر شما در تأمین مایحتاج اولیه زندگی نباشد، می توانید برای آینده دورتری برنامه ریزی کنید.

• وقتی دوستان، همسایگان و همکاران، به حریم خصوصی شما احترام گذاشته، در کوچکترین امور زندگی شما فضولی نمی کنند و شما ملزم نیستید برای راضی کردن مردم، انتخاب های خود را تغییر دهید و مطابق میل و سلیقه آنان رفتار کنید، می توانید تا آنجا که به حق دیگران تجاوز نکرده و مقررات جاری مملکت را رعایت می کنید، در آزادی و آرامش زندگی کنید.

• وقتی مجبور نیستید در هر کار و تصمیمی، مدام در پی رعایت سنت ها و قوانین عرف و جاری جامعه باشید، بلکه مطابق با توان و تصمیم شخصی عمل کنید و درانتخاب محل زندگی، خودرو، دکوراسیون و لوازم منزل، آشپزخانه، لباس یا نحوه برگزاری برنامه ها و مراسم، تابع قوانین من درآوردی جاری در جامعه نباشید، می توانید یک زندگی بسیار ساده، اما توأم با آرامش و دلخوشی برای خود پایه ریزی کنید.

• وقتی متوجه شوید، باید سطح و شیوه زندگی خود را مطابق با میزان توانمندی و درآمد خود تنظیم کرده و به آنچه که دارید قانع شوید، آرزوی رفاه و تجمل دیگران را در سر نپرورانید، در عین حال مجبور نباشید، به قول معروف به خاطر قضاوت دیگران، یا چشم هم چشمی، صورت خود را با سیلی سرخ نگه دارید، اضطراب های شما به حداقل، کاهش می یابد.

• وقتی لازم نیست بخش بزرگی از هوش و حواس خود را صرف تأمین امنیت خود، خانواده و اموالتان بکنید و نگران تاریکی شب و سلامتی دختر جوان یا کودک خود باشید، فرصتتان برای پیگیری سایر امور مهم زندگی، افزایش می یابد.

• وقتی هنگام ارتباط تلفنی یا مراجعه به مراکز مختلف، با روی گشاده کارکنان و تلاش آنها برای انجام درخواست شما و حل مشکلتان مواجه می شوید و می بینید که افراد آنقدر وظیفه شناس هستند که نخواهند شما را سر بدوانند، نه تنها بسیاری از اوقات زندگیتان صرفه جویی می شود، بلکه در صورت عدم موفقیت در رسیدن به خواسته خود، اعصابتان خورد نمی شود و خود را با شرایط موجود، وفق می دهید.

موارد دیگری نیز وجود دارد كه از حوصله این بحث خارج است.

source: wcoe.ca

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s