استرالیا: آسان شدن صدور ویزاهای دانشجویی

تحصیل در استرالیا

دولت ائتلافی جدید برای جبران خسارت وارد آمده به بخش آموزش خارجی استرالیا سریعاً دست به کار می‌شود تا یکی از مهم‌ترین کمک کنندگان در بخش اقتصاد استرالیا را بار دیگر به روزهای اولیه خود بازگرداند.

وزیر اداره مهاجرت استرالیا (Minister for Immigration and Border Protection)، اسکات موریسن (Scott Morrison) و وزیر سازمان آموزش و پرورش، کریستوفر پاین (Minister for Education, Christopher Pyne) بسته‌ی اقداماتی را ارائه کردند که فرآیند صدور ویزای دانشجویی را برای مراکز آموزشی معتبر غیر دانشگاهی بر اساس چارچوب سطح ارزیابی کارامد (ALF) و همچنین با گسترش مقدمات فرایند کارامد اخذ ویزا کوتاه تر می‌کند.

موریسن اظهار داشت: «این تغییرات به تمامی مراکز آموزشی، به ویژه بخش آموزش فنی و حرفه ای، کمک می‌کند تا ورود به نظام آموزشی استرالیا را برای دانشجویان خارجی جذاب‌تر کند. سطوح ارزیابی که در این چارچوب می‌باشد از 5 مورد به 3 مورد کاهش یافته و در صورتی که ضمانت مالی از سوی یکی از اقوام نزدیک دانشجوی متقاضی تأمین گردد مدت زمانی که وجه باید به صورت سپرده ثابت در حساب نگهداری شود از 18 ماه به 12 ماه تقلیل پیدا خواهد کرد. این مسئله بدین معناست دانشجویانی که از کشورهای مهم و کلیدی به استرالیا می‌آیند بتوانند با حداکثر موجودی 40,000 دلار و یا کمتر از آن که در بانک دارند برای ویزای دانشجویی اقدام کرده و درخواست دهند.»

طرح افزایش کارآمدی درخواست ویزا که آقای موریسن هفته گذشته اعلام کردند برای 22 مرکز آموزشی غیر دانشگاهی معتبر که دانشجویانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و یا طرح «تبادل دانشجو» دارد، سودمند و مفید خواهد بود.

آقای پاین وزیر آموزش و پرورش گفت این اقدامات دانشجویان خارجی بیشتری را به استرالیا جذب می‌کند، نظام آموزشی ما را بهبود می‌بخشد، باعث اشتغال زایی شده و اقتصاد کشور را نیز به رونق می‌اندازد. به طور کلی، بخش غیر دانشگاهی یکی از عوامل مهم کمک کننده در بخش آموزش خارجی ما می‌باشد. این تغییرات به بخش آموزش فنی و حرفه ای این اجازه را می‌دهد که راحت‌تر به طرح ما کمک کند تا نظام آموزش عالی استرالیا را به روزهای اوج پیشین خود که مشارکتی 19 میلیارد دلاری در درآمد کشور داشت بازگرداند.

«نظام آموزش غیر دانشگاهی به طور مستقیم و غیر مستقیم از هزاران شغل در استرالیا حمایت می‌کند.»

اگر از کاغذ بازی‌های اداری پرهیز کنیم و به دانشجویان بیشتری اجازه ورود به استرالیا برای دستیابی به آموزشی عالی در سطح جهانی  بدهیم می‌توانیم بار دیگر دستاوردهای مهمی را کسب کنیم.

دعوت نامه‌ها در همین هفته آتی به این 22 مؤسسه آموزشی فرستاده می‌شود.

در صورتی که تغییر مربوط به قوانین اجرایی بر اساس نظارت معاون وزیر مهاجرت، سناتور مایشل کش باشد، دولت هر دو عامل این بسته‌ی پیشنهادی را در اوایل سال 2014 اجرا خواهد کرد.

News Link: http://www.australia.nicvisa.com/fa

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s