شرایط کاری در استرالیا (قسمت دوم)

australia job work place

حداقل حقوق

بایستی حداقل حقوق به تمامی کارگران و کارمندان در استرالیا پرداخت شود. اینکه شما مشمول چه حقوقی هستید،

بستگی به عواملی از جمله ایالت یا قلمرو، سن، مقدار استحقاقیه و جزئیات قرارداد کار شما دارد. کارفرما شما بایستی حقوق شما را به طور مرتب بدهد و بدون اجازه شما، حق ندارد از حقوق شما کسر کند (تنها، موارد مالیات بایستی کسر شوند). شرایط استخدام تمامی کارمندان در استرالیا دارای استانداردهایی می باشد. این استانداردها شامل ساعات کار، پرداخت اضافه کار، استراحت، مرخصی استعلاجی و تعطیلات می شود.

حق داشتن نماینده

تمامی کارمندان در استرالیا، حق پیوستن به اتحادیه های کارگری، که نمایده کارمندان است را دارند. اتحادیه های کارگری در رابطه با مشکلات محل کار و چانه زنی با کارفرمایان در مورد پرداخت حقوق و شرایط کار، به اعضا کمک می رسانند. شما نیازی ندارید به کارفرمایتان بگویید که عضو اتحادیه کارگری هستید. فراموش هم نكنید كه کارفرما حق ندارد شما را به خاطر عضو بودن در اتحادیه اخراج کند.

حمایت در برابر تبعیض نژادی

شما در مقابل تبعیض نژادی و «اعمال مغایر» در محل کار، به دلایل نژادی، مذهبی، جنسیت، حاملگی، ترجیح جنسی، معلولیت و یا برای اینکه عضو یک اتحادیه صنفی هستید، حفاظت می شوید.»اعمال مغایر» شامل فسخ اشتغال و همچنین بسیاری از اعمال از قبیل امتناع از استخدام فردی یا رفتار متفاوت با کارکنان (تبعیض) می شود.

محل کار

شما حق دارید که در محیط های کاری امن و سالم کار کنید. اگر شما در محل کار صدمه و آسیب ببینید، ممکن است بتوانید از مرخصی های بلند مدت کارگران بهره مند شوید. همچنین، کارفرمای شما نمی تواند با شما رفتاری ناشایست داشته باشد یا شما را به خاطر درخواست یا شکایت در مورد اشتغال خودتان به کارفرما و یا به مقامات مربوطه و یا اینکه شما به دنبال اجرای حق خود بوده اید، اخراج کند.

تندرستی و امنیت در محل کار

در استرالیا، ایالات و قلمروها مسئول تدوین و اجرا قانون درباره سلامت و امنیت محل کارOccupational Health and» «Safety هستند. هر ایالت و قلمرو در رابطه با سلامت و ایمنی محیط کار قوانینی دارد که مشخص کننده وظایف کسانی است که در محیط کار در رابطه با سلامت و ایمنی نقش ایفا می کنند و آنها شامل کارفرمایان و سازمان های دولتی می باشد. اگر احساس می کنید محل کار شما امن نیست، بایستی با اتحادیه کارگری یا مسئولین مرتبط ایالتی یا منطقه ای خود تماس بگیرید.

حساب بازنشستگی

حساب بازنشستگی نوعی سرمایه گذاری دراز مدت برای ایام بازنشستگی است. گاهی حساب بازنشستگی را در سایر نقاط دنیا «پس انداز بازنشستگی» یا «حقوق بازنشستگی» هم می گویند. سرمایه گذاری در حساب بازنشستگی در زمانی که شما مشغول کار هستید، برای کمک به دوران بازنشستگی است. تقریبا همه افراد شاغل در استرالیا عضو یک صندوق بیمه بازنشستگی هستند. در غالب موارد، قانون، کارفرمای شما را ملزم می نماید تا معادل 9 درصد از حقوق شما را به یک صندوق بازنشستگی که به نام و انتخاب شما خواهد بود واریز نماید. شما هم می توانید به این حساب شخصا پول واریز نمایید. برای اینکه بدانید مبلغی را که کارفرمایتان به حساب بازنشستگی شما واریز می کند درست است یا خیر، شما بایستی با کسانی که صندوق بیمه بازنشستگی شما را داره می کنند تماس بگیرید.

مطالب مرتبط:

شرایط کاری در استرالیا (قسمت اول)

برگرفته از وب‌سایت وزارت كار استرالیا

source: wcoe.ca

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s