شرایط کاری در استرالیا (قسمت اول)

australia job work placeبازار کار در استرالیا ممکن است بسیار رقابتی باشد. اینکه تازه واردین به استرالیا با چه سرعتی می توانند کار گیر بیاورند بسته به عوامل اقتصادی

تحصیلات و مهارت ها، نوع کار درخواستی و شرایط خاصی است که بر پیدایش برخی از انواع کارها در نقاط مختلف کشور، ممکن است اثر داشته باشد.

آگهی های استخدامی را می توان در روزنامه های روزانه، تحت عنوان » Positions vacant » (خصوصا شنبه ها) و همچنین اینترنت یافت. مؤسسات خصوصی کاریابی هم هستند که فهرست آنها در دفترچه تلفن زرد رنگ در بخش اعلانات استخدامی و همچنین اینترنت موجود است.

هرکه مقیم استرالیا باشد می تواند برای کمک گرفتن در یافتن کار، در Center link و یا خدمات کار استرالیا ثبت نام نماید. خدمات کاری استرالیا یکی از سازمان های خصوصی اجتماعی است که با دولت استرالیا پیمان نامه دارد و مردم را برای یافتن کار کمک می نماید. به عنوان یک فرد تازه آمده، فکر خوبی است که با یک مشاور خبره استخدامی یا یک مرکز اطلاع رسانی Center link در مورد آینده كاری خود صحبتی داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که شیوه کاریابی شما مناسب باشد. شما می توانید از خدمات استخدامی Center link درباره کمک هزینه New Start، کمک هزینه پرداخت استثنایی در شرایط خاص و … مشورت بگیرید. همچنین برای به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی و مهارت هایتان به شما یاری می رساند و می تواند مشاوره خدمات استخدامی محلی را برایتان فراهم کند. دفاتر Center link در شهرها و مراکز اصلی شهرستان ها می باشد. این دفاتر تحت عنوان Center link در دفترچه تلفن سفید رنگ یا در وب‌سایت Center link ذکر شده است.

برای آشنا شدن با خدمات Center Link این مقاله را مشاهده نمایید.

خدمات کار استرالیا Job Services Australia

وظیفه دولت استرالیا است که به افرادی که به دنبال کار هستند، کمک كند. خدمات کار استرالیا کمک و حمایتی را که نیاز دارید تا کاری پیدا کنید و آن را نگه دارید را به شما می دهد. این کمک ممکن است شامل نوشتن رزومه، به دست آوردن تجربه کاری و کسب مهارت های جدید یا تحصیلات باشد. ارائه دهنده این خدمات با کارفرمایان محلی کار، سازمان های آموزشی ثبت شده، سازمان های بهداشتی اجتماعی کار می کند و همچنین به شما به هر مشکلی که شما ممکن است برای یافتن کار با آن رو به رو شوید، كمك می كند.

این خدمات فراهم کننده خدماتی است که متناسب و مخصوص به آن شخص و بسته به نیازهای او است. این خدمات شامل دسترسی به فرصت های آموزش و تجربه کار نیز می باشد. از وبسایت خدمات کار استرالیا برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده کنید. این وب‌سایت همچنین دارای اطلاعاتی برای جویندگان کار به 14 زبان می باشد.

تحصیلات

توصیه می شود در مورد شناسایی رسمی مدارک تحصیلی خود در استرالیا، توسط سازمان های ذیصلاح اقدام نمایید تا بدین سبب فرصت پیدا کردن کار را برای خود افزایش دهید.

حقوق و حمایت در محیط کار

همه کارگران و كارمندان در استرالیا، در محل کار خود مشمول حقوق بنیادی و حمایتی هستند. یک نقطه مرکزی برای تماس کارگران و کارفرمایان و اخذ رایگان اطلاعات و راهنمائی در مورد کار عادلانه، نظام محیط كاری و قوانین کار در استرالیا می باشد. دفتر دادرس کار عادلانه Fair Work Ombudsman بخشی از کار عادلانه استرالیا می باشد و دفتر هایش در تمامی شهر های مرکزی در 18 شهر مختلف استرالیا وجود دارد. اگر در مورد نحوه کاربرد قانون در محل کار خودتان نگرانی داشته باشید یک دادرس کارعادلانه می تواند شکایت شما را بررسی کرده، فرآیند و روند دادگاه را دنبال کند و به عنوان نماینده کارمندان تحت قانون کار عادلانه 2009 عمل کند. اگر شما یک پیمانکار مستقل هستید، شما نیز در محیط های کاری مشمول حقوق بنیادی و حمایتی می باشید.

مطالب مرتبط:

شرایط کاری در استرالیا (قسمت دوم)

برگرفته از وب‌سایت وزارت كار استرالیا

source: wcoe.ca

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s