کانادا: بیمه درمانی

health-insurance1

نظام بیمه درمانی کانادا، یکی از جامع ترین بیمه های درمانی دنیا را ارائه می کند، به این صورت که یک بیمار از لحظه ورود به بیمارستان تا مرخص شدن هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کند.

همین طور ویزیت در مطب پزشکان هم با ارایه کارت بیمه به صورت رایگان است، این بیمه تا حدود 80 درصد قیمت داروها را هم تحت پوشش دارد.

در کانادا تمامی شهروندان و افرادی که انواع اقامت دائم کانادا را دارند، واجد شرایط دریافت بیمه خدمات درمانی هستند. نظام بهداشت و درمان کانادا مشهور به Medicare ترکیبی از برنامه های فدرال و ایالتی است که هدف آنها اطمینان از دسترسی تمامی کانادایی ها به خدمات درمانی بدون توجه به توانایی مالی آنهاست. تمامی هزینه های خدمات درمانی در کانادا از منبع مالیات ها تامین می شود. برای استفاده از خدمات پزشکی رایگان افراد باید بیمه خدمات درمانی عمومی داشته باشند.

افرادی که بیمه خدمات درمانی عمومی دارند یک کارت به نام کارت بهداشت یا card Health دریافت می کنند که باید هنگام مراجعه به مراکز پزشکی همراه داشته باشند. بیمه های خدمات درمانی عمومی و مواردی که توسط این بیمه مورد پوشش قرار می گیرند در ایالت های گوناگون با هم تفاوت هایی دارند.

مواردی که تحت پوشش بیمه خدمات درمانی عمومی قرار نمی گیرند مانند خدمات دندانپزشکی و هزینه خرید عینک را می توان توسط بیمه های خصوصی پوشش داد. در برخی موارد کارفرمایان به عنوان مزایای کار هزینه برخی درمان های پزشکی را پوشش می دهند، به همین دلیل برای دریافت بیمه های خصوصی عجله نکنید.

برای دریافت card Health در اولین روزهای ورودتان به کانادا اقدام کنید. برای این کار می توانید به نزدیک ترین مرکز پزشکی مراجعه کنید و فرم ها را دریافت کنید. در همه ایالات كانادا به جز ایالت مانیتوبا هر فرد کارت جداگانه ای دریافت می کند. در مانیتوبا فقط بزرگسالان کارت بهداشت دریافت می کنند و نام افراد تحت سرپرستی آنها در کارت آن ها قید می شود.

در برخی ایالت ها دریافت بیمه خدمات درمانی 3 ماه طول می کشد. تازه واردین به کانادا می توانند برای این 3 ماه از بیمه های خصوصی استفاده کنند. برای استفاده از بیمه های خصوصی در این مدت باید حداکثر تا 5 روز اول ورود اقدام کنید. البته دولت کانادا تمام مراکز پزشکی را موظف نموده است که در صورت وقوع حوادث و یا در موارد اورژانسی به مهاجرینی که بیمه ندارند و به آن ها مراجعه می نمایند، بدون هیچ هزینه ای خدمات ارائه دهند.

استفاده از کارت بهداشت افراد دیگرجرم به حساب می آید و در صورت محکومیت به این جرم، دولت کانادا می تواند افراد را از کانادا اخراج کند؛ بنابراین اگر چه باید کارت خود را همیشه همراه داشته باشید، هرگز آنرا به کسی ندهید و هرگز هم از کارت دیگری استفاده نکنید.

برگرفته از اداره بهداشت كانادا

source: wcoe.ca

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s