شفافیت و آزادی اطلاعات در کانادا

کانادا

به عنوان نمادی از تعهد دولت کانادا به شفافیت و آزادی اطلاعات، اکنون آمار مهاجرت کشور در پرتال جدیدی قابل دسترسی است. آمار مهاجرتی از جمله پربیننده ترین اطلاعات در کشور بوده و جیسون کنی وزیر مهاجرت امیدوار است که دستیابی به آمار و اطلاعات دولتی از طریق «پرتال اطلاعات باز» کمکی به نوع آوری و رشد اقتصادی باشد. او می گوید » من همه را تشویق می کنم از این پرتال بازدید کرده و از آمار مفید آن که پتانسیل زیادی برای بهره برداری دارند استفاده کنند».

آمار مهاجرت در این پرتال پیش از این هم بیشترین بازدیدکننده را داشته است. اداره شهروندی و مهاجرت کانادا در این پرتال شش دسته از آمار را که قابل دانلود می باشد را فراهم نموده است. این دسته آمارها ، اطلاعاتی در باره موطن مهاجران، برنامه های مهاجرتی، الگوهای سکونتی و همچنین روند رسیدگی و حجم تقاضا را شامل می شود.

از سوی دیگر همزمان با تاکید کنی بر اهمیت امکان دسترسی به آمار مهاجرتی برای کاناداییها، نخست وزیر هارپر در اجلاس گروه هشت که در ایرلند شمالی برگزار شد اصول منشور «اطلاعات باز» در سطح بین المللی را تشویق کرد. این منشور ، کانادا را به انتشار آمار بیشتری از طریق سیستم جامع ثبت آنلاینی، که بازدیدکنندگان حق استفاده نامحدود از آنرا دارند، ملزم می کند.

این منشور همچنین برای آمار منتشر شده استانداردهایی در زمینه کیفیت، قابلیت تطابق و الویت بندی قایل شده است. باید پذیرفت که برنامه های جاری یا در دست اجرای دولت کانادا در چارچوب «اطلاعات باز» در سطح استانداردهای مزبور، اگر نه بالاتر از آن، قرار دارد. با تعریف این اصول، کانادا تعهد بین المللی خود به دولت باز و شفاف را به منصه ظهور نهاده است.

این پرتال اطلاعات ۲۰ وزارتخانه و دستگاه دولتی را که مجموعه آمار وسیعی از مسکن تا بهداشت و محیط زیست را در بردارد را شامل می شود. از محبوبترین دسته آمارهای این پرتال می توان از اطلاعاتی در مورد زمان انتظار برای کسب اجازه اقامت دائم یا مدت لازم برای عبور از مرز کشور نام برد.

source: iranto.ca

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s