کانادا: کارفرمایانی که کارگر خارجی استخدام کرده اند مورد تحقیق قرار می گیرند

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

ماموران دولتی به زودی قادر خواهند بود تا سر زده وارد کارگاهها شوند که اطمینان حاصل کنند، استخدام نیروی کار خارجی توسط کارفرمای مورد نظر، سوء استفاده از کارگران و یا ارتکاب به تقلب نبوده باشد.

ماموران اداره مهاجرت و وزارت منابع انسانی و توسعه مهارت که مشترکا بر برنامه نیروی کار موقت خارجی نظارت دارند همچنین می توانند بررسی کنند که آیا نیروی کار خارجی در همان موقعیت شغلی اظهار شده حضور دارد؟ همان دستمزد طی شده را دریافت می کند؟ و آیا از قوانین کار استانی تبعیت می شود؟ در حین این بازدید ها ، آنها مجاز هستند که از کارفرما و کارگران سوال کرده و مدارک

آنها را بررسی کرده و کپی آنها را طلب نمایند.

بر طبق آیین نامه ای که در مطبوعات کانادا به چاپ رسید، ماموران باید یک مدرک داشته باشند تا در مورد کارگاههایی که حریم شخصی محسوب می شود ، بدون رضایت مالک وارد شوند. همچنین آنها می توانند در هر لحظه در طی شش سال پس از استخدام نیروی موقت خارجی ، این بازدید ها را انجام دهند.

سخنگوی وزارت منابع انسانی، Jan O’Driscoll، گفت که قوانین سخت می گردند تا این اطمینان بدست آید که برنامه در جایی که انتظار می رود مورد استفاده قرار گرفته است.

بازدید ها هر کجا که لازم باشد انجام می گیرد و در واقع جایی که نیروی موقت کار خارجی در آنجا حضور دارد و چنین کار فرمایانی زمانی از این بازدید ها خلاص می شوند که برای نیروی کار داخلی تقاضا داده باشند.

در برنامه ای که اکنون اجرا می شود پس از موافقت با خواسته کارفرما مبنی بر بکار گیری نیروی کار موقت خارجی، محدودیت های زیادی برای ارائه شکایت از کارفرما در زمان مقتضی وجود دارد و محدودیت هایی نیز برای نظارت بر کارفرما بعد از استخدام نیروی کار مورد نظرش وجود دارد.

منتقد دولت، Alexandre Boulerice می گوید مشخص است که دولت افسار این برنامه را از دست داده است چرا که در ماههای اخیر تمایل بسیاری به جذب اینگونه کارگران بوجود آمده است.

او گفت که دولت در آینده ، پلیس مخفی به سایت مشاغل می فرستد تا ببیند کارگران در آنجا مشغول هستند یا خیر.

آنچه مشخص است این است که دولت قبلا تلاش خود را برای ایجاد اینگونه محدودیت ها بعمل نیاورده است.

برنامه در دست تجدید نظر و بازبینی است. بررسی های موشکافانه پس از آن انجام شد که مشخص گردید شرکتی در بریتیش کلمبیا بجای کاناداییان از کارگران معدن چینی استفاده نموده است و همچنین کارکنان رویال بانک کانادا ناگهان دیدند که آموزش دیدگان خارجی قرار است جایگزینشان گردند.

اخیرا دولت ۱۵ درصد از حقوق کارگران خارجی را کسر نموده و در پاسخ به اعتراضات عمومی، برنامه تسریع بخشیدن به مجوز کارگران خارجی را به تعویق انداخته که باعث اعتراض کسب و کارهایی که نیازمند نیروی کار خارجی هستند، شده است.

source: iranto.ca

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s