کانادا: شهرداران کلانشهرها خواستار اقدام برای مقابله با بحران مسکن شدند

شهرداران بزرگترین شهرهای کانادا می گویند که بحران رو به تزایدی بازار مسکن کشور را فرا گرفته و بسیاری از مردم به دلیل تغییرات ساختاری جمعیت، شرایط اقتصادی موجود و بدهی گزاف خانوارها قادر به خرید منزل نیستند.

شورای شهرداران کلانشهرها که سه شنبه گذشته و پیش از برگزاری اجلاس سالیانه فدراسیون شهرداریهای کانادا در ونکوور گردهم آمده بودند از مقامات ایالتی و فدرال دعوت کردند که به این مسئله توجه مبذول را نشان دهند.

ناهید ننشی شهردار کلگری می گوید » عدم استطاعت خرید مسکن اکنون رویای مالکیت خانه را برای بسیاری از کاناداییها غیر قابل دسترسی کرده است. ما می بایستی در مورد روشها و سیاستهایی که این استطاعت را بهبود می بخشد اندیشه کنیم. اینکه چگونه می توانیم اجاره مسکن را تحریک کنیم و اینکه در مورد خانه های مشترک چه می توانیم انجام دهیم. همکاری ما با مقامات دولت فدرال و دولتهای ایالتی یک الزام است».

شهرداران اشاره می کنند که متوسط قیمت مسکن از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰ دو برابر گردیده است. این فدراسیون اضافه می کند که تنها ۱۰ درصد مسکنهای ساخته شده در ۱۵ سال گذشته اجاره ای بوده، در حالیکه ۳۲ درصد کاناداییها در واحدهای اجاره ای زندگی می کنند.

از سوی دیگر بنا بر آمار ساسکاچوان برای ایجاد امکان اقامت برای کارگرانی که جذب این منطقه می شوند سالیانه به ۶۵۰۰ تا ۷۰۰۰ مسکن جدید احتیاج دارد و نیاز کلانشهر ونکوور هم به ۶۰۰۰ هزار منزل در سال سر می زند. علاوه بر آن آنگونه که آمار حکایت می کند اکنون ۴۲ درصد از کاناداییهای زیر ۲۹ سال با والدین خود زندگی می کنند در حالیکه این نسبت در سال ۱۹۸۱ تنها ۲۶ درصد بود. این فدراسیون بر بحران بی خانمانها هم اشاره می کند و می گوید اینک ۱،۵ میلیون خانوار به مسکن احتیاج دارند . بیش از آن ۳۰۰ هزار نفر در نوانخانه ها و یا در خیابانها روزگار می گذرانند.

بیش از ۳۰۰۰ خانوار اکنون در لیست انتظار منازل قابل استطاعت کلانشهرهای کلگری و واترلو ثبت نام کرده اند و در ونکوور این رقم به ۴۱۰۰ خانوار می رسد. در اوتاوا که در مواردی مدت انتظار به هفت سال هم می رسد ۹۰۰۰ خانوار در صف ایستاده اند. و تعداد افراد، و نه خانوار، منتظر در ایالت اونتاریو بیش از ۱۵۰ هزار نفر می باشد.

دیان فینلی وزیری که «شرکت مسکن و رهن کانادا» تحت مسئولیت او می باشد اوایل این ماه گفت که دولت از سال ۲۰۰۶ به این سو ۱۵ میلیارد دلار در بخش مسکن و برنامه های مربوط سرمایه گذاری کرده است. او اضافه کرده که تحت برنامه اقتصادی سال ۲۰۱۳ دولت ، سرمایه گذاری در منازل قابل استطاعت تا سال ۲۰۱۹ به ۱،۲۵ میلیارد دلار بالغ خواهد شد.

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s