کانادا:حمله به سیاست های وزیر مهاجرت

جیسون کنی عادت دارد که بگوید سیستم مهاجرتی شکسته و از کار افتاده ای را تحویل گرفته و قرار است که آنرا ترمیم نماید ولی از سال ۲۰۰۸ که بر سر کار آمده، سیستم خرابتر و شکسته تر شده است.

به هر چه که بعنوان وزیر دست برده، آنرا در هرج و مرج و بی نظمی فرو برده است. کل سیستم با تاخیری رسوایی آور عجین شده است. وخیم تر اینکه، اجزای متفاوت آن با هم در تناقض بوده و هدفی مشترک نمی توان در آن یافت.

در حدود ۱،۳ میلیون کانادایی بیکار هستند. در حدود یک میلیون نفر مشغول کار و یا در حال جستجوی کار می باشند. نرخ بیکاری برای جوانان دو برابر میانگین کل کانادا می باشد در حالیکه این جوانان بیشترین تحصیلات را در تاریخ کانادا دارند.

جیسون کنی کماکان ورود ۲۵۰۰۰۰ مهاجر بطور سالانه را حفظ نموده است ولی بسیاری از آنها نمیتوانند شغلی بیابند. بیکاریشان دو برابر سطح ملی است. کسانی هم که کار دارند، سه چهارمشان در حوزه تخصصی خود نیستند یعنی تحصیلات و سابقه کارشان را در جایی که قرار دارند استفاده نمی کنند.

کنی همچنین صدها هزار کارگر ماهر موقتی، به کشور آورده است، آنچه ما میدانیم ۵۰۰۰۰۰ نفر است. در حالیکه اقتصاد در حال حرکت رو به پایین بود، این برنامه را بطور خودسرانه رشد دادند. وی اخیرا گفته که قرار است برنامه را تغییر دهد ولی هنوز آنرا متوقف نکرده و باعث خشم مردم شده است.

این کارها بر طبق تئوری اقتصادی – اجتماعی استفان هارپر انجام می گیرد که می خواهد کسب و کارها را با نیروی کاری ارزان و قانع پر کند، همین است که شرکت های ما در میان کم هزینه ترین

موسسات دنیا برای بدست آوردن و نگهداری و آموزش متخصص جای دارد.

یا اینکه هارپر تعصبی دارد که از مهاجران برای رای گرفتن نژادی برای انتخابات استفاده نماید.

استدلال این است که ما به مهاجر نیاز داریم. آنها برای اقتصاد خوب هستند، در کوتاه مدت صنعت غذا، املاک، اتومبیل، بیمه و سایر بخشها را رونق می دهند. کمبود زاد و ولد را جبران می کنند. کمبود متخصص را نیز جبران می نمایند.

اساس و بنیاد کار در حال تضعیف است چرا که با جهانی سازی و استفاده از منابع خارجی به دلیل پرداخت حقوق کمتر، بیکاری رواج یافته است.

در جایی که کمبود وجود دارد، آنها باید از نیروهای مهاجر بهره بگیرند نه اینکه نیروی موقتی کار وارد نمایند. در ضمن، دور نگه داشتن مشاغل از کاناداییان و کم کردن حقوق ها، باعث می شود که کانادا در مسیری که آلمان و عربستان سعودی رفتند حرکت کند یعنی اینکه جامعه ای دو لایه درست شود که معایب خاص خودش را در دراز مدت خواهد داشت.

کنی آدم باهوشی است. او دست راست خود را به مصاحبه ها و گپهایی پیرامون اصلاح و رشد سیستم ، بند می کند. مسایلی چون سختگیری برای جلوگیری از تقلب، تقلب های ازدواجی و پناهندگان دروغین.

وی پوشش خدمات درمانی برای متقاضیان پناهندگی را متوقف کرد. او خود را مانند یک صلیب دار بر علیه نبرد های بربری مقید ساخته است، بر علیه مهاجران بربر!!!

وی تحت تکفل قرار دادن والدین را همانند مسئولیتی سنگین ترسیم نموده است، اما نمی گوید که نمی توان در اقتصاد بهایی برای مراقبت از فرزندان در خانه تعریف نمود. او سیاستمداری است که با تخریب خانواده مهاجران، کلا ارزش خانواده را مورد هدف قرار داده است. در بیان دیگر سیستم وی، کاملا یک آشفته بازار است.

• او برنامه اسکیل ورکر که مهاجر متخصص وارد می کرد، را متوقف نمود و ۹۸۰۰۰ درخواست را دور ریخت. وی با باز گشایی این برنامه در ۴ می، و سختگیری های زبان لحاظ شده، برنامه را برای متقاضیان از سراسر دنیا مخصوصا چین، غیر قابل دسترس نمود.

میانگین زمان انتظار برای متقاضی دو سال ولی در برخی شرایط به پنج سال نیز می رسد. پنج سال زمان خیلی زیادی برای ایجاد تغییر در نیاز بازار کار است.

• او برنامه های کارآفرینی و سرمایه گزاری را متوقف نمود.

• همگرایی خانواده را محدود نمود، چه در مورد والدین و چه در مورد بچه ها. زمان انتظار: ۱۰ تا ۲۷ ماه.

• برنامه اسپانسر شیپ والدین را مواقف نمود و تا یکسال بازگشایی نکرد. زمان بررسی: بین ۵ تا ۷،۵ سال. اعتراضات این بودند که والدین ما تا آن زمان خواهند مرد.

کنی مدت جوابگویی اقتصادی سرمایه گزاری را از ۱۰ به ۲۰ سال افزایش داد و میزان درآمد اسپانسر را افزایش داد. پولدار پولدارتر و فقیر، فقیر تر می گردد.

•شهروندی – تا ۳ سال امکان دستیابی به آن پس از اقدام وجود ندارد

جیسون کنی باید استعفا دهد و یا اخراج گردد.

اتاوا باید برنامه فعلی را متوقف کند و برنامه ای را طراحی نماید که با کانادای امروز تطابق یابد.

source: www.bbc.co.uk

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s