مالیات و صندوق بازنشستگی در استرالیا

وقتی که شما دراسترالیا بطور قانونی کار می کنید و استخدام هستید ، حقوق می گیرید و باید از پولی که در می آورید مالیات بپردازید.

حقوق
وقتی که شما حقوق می گیرید یک فیش حقوقی دریافت میکنید  که نشان می دهد که چقدر به شما پرداخت شده است، چقدر مالیات پرداخته اید و چقدر پول  به صندوق بازنشستگی تان ریخته شده است. معمولا درهمه فیش های حقوقی، تعداد ساعات کاری شما، تعداد  مرخصی استفاده شده و باقیمانده و میزان مالیات و سوپرانویشن و … درج میشود.

مالیات

وقتی در استرالیا کار می کنید به دولت استرالیا مالیات می دهید و به این ترتیب دولت منابع مالی خواهد داشت که خدماتی را که جامعه نیاز دارد مثل بیمارستان ها، مدارس، جاده ها و وسایل نقلیه عمومی و غیره فراهم کند.
میزان مالیات پرداختی درصدی از حقوق است که طبق جداول پلکانی خاصی هر سال توسط اداره مالیات محاسبه میشود. در سال مالی 2013-2012 حقوق  18,200 دلار در سال معاف از مالیات و بالاتر از آن طبق جدول زیر مشمول مالیات است

شماره پرونده مالیاتی

هر کس در استرالیا شماره پرونده مالیاتی خودش را دارد. شما برای کار کردن در استرالیا به شماره پرونده مالیاتی نیاز دارید. وقتی که شما کاری را شروع می کنید باید شماره پرونده مالیاتی تان را به کارفرمایتان بدهید. به خاطر داشته باشید اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، شماره پرونده مالیاتی، محل تولد، تاریخ تولد و آدرس جزو اطلاعات شخصی و مهم شما محسوب میشود. هرگز تمام این اطلاعات را یکجا کنار هم نهگداری نکنید و یا بطور کامل در اختیار افراد ناشناس یا سایت های اینترنتی نامعتبر قرار ندهید.

بازنشستگی

این پولی است که برای وقتی شما پیر می شوید و دیگر کار نمی کنید پس انداز می شود. این پول که در حال حاضر معادل 9 درصد حقوق پایه هر فرد است و از جولای سال 2013 به 12 درصد افزایش پیدا میکند توسط کارفرمایتان در یک صندوق بازنشستگی واریز می شود و از جانب شما پس انداز و سرمایه گذاری میشود. حساب های صندوق بازنشستگی در استرالیا سوپرانویشن نام دارد. شرکت ها و مووسسات مالی زیادی وجود دارند که شما میتوانید با مقایسه اعتبار، خدمات و کارمزدهایشان یکی از آنها را بعنوان صندوق حساب بازنشستگی خود انتخاب کنید و مشخصات آن را به کارفرمای خود اعلام کنید. شما معمولا تا سن بازنشستگی دسترسی مستقیم به موجودی حساب سوپرانویشن خود ندارید مگر اینکه از خدمات متخصصین یا استراتژی های خاص و ابزار های پیشرفته تر مالی استفاده کنید
سن بازنشستگی در استرالیا با توجه به سال تولد، جنسیت و تعدادی فاکتور دیگر معمولا بین 55 تا 67 سال است. در زمان بازنشستگی بسته به سن، جنسیت و وضعیت مالی تان علاوه بر دسترسی به موجودی سوپرانویشن خود ممکن است واجد شرایط دریافت کمک های  نقدی و تخفیف های خاص دولتی با نام پنشن هم باشید.

قوانین مالی، مالیاتی و بازنشستگی

قانون کار، تجارت، مالیات، سرمایه گذاری و بازنشستگی و … مدام در حال تغییر و بازبینی توسط دولت  و سازمان های مربوطه است بطوریکه پیگیری آخرین بخشنامه ها و تغییرات و استراتژی ها برای عموم افراد جامعه بسیار دشور و چالش برانگیز است. به همین دلیل متخصصین، برنامه ریزان و مشاوران مالی، مالیاتی و حقوقی در قالب بانک ها، موسسات مالی اعتباری بزرگ و کوچک و شرکت های مشاوره مستقل با داشتن مجوز های قانونی مورد نیاز میتوانند در مورد این مسایل ظریف و پراهمیت به همه افراد اطلاعات دقیق و یا مشاوره خصوصی ارائه کنند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s