درخواست کار در كانادا (بخش سوم)

canada-job-search

تقاضانامه کار

هنگام مراجعه به کارفرما برای دریافت فرم تقاضانامه، 2 نسخه از وی تقاضا کنید یا یک فتوکپی از آن بگیرید. از یک نسخه به عنوان نسخه پیش نویس استفاده کنید.

گاهی اوقات، تقاضانامه ها دارای فضای بسیار کمی برای درج اطلاعات می باشند و بنابراین داشتن یک نسخه اضافی به شما کمک می کند تا مجسم کنید که در هر بخش، چقدر از اطلاعات را می توانید قرار دهید.

بعضی از کارفرمایان از شما می خواهند که هنگام درخواست کار، تقاضانامه ای را در محل شرکت یا سازمان پر کنید. برای بسیاری از مشاغل ابتدایی، پاره وقت و یا کارهای دستی، کارفرمایان از این نوع تقاضانامه بهره می گیرند تا تصمیم بگیرند که با چه کسی، برای مصاحبه شغلی تماس بگیرند.

در مورد بعضي از مشاغل، ممکن است بخش منابع انسانی شركت يا سازمان، تقاضا‌نامه افرادی را که تقاضای کار برای آن شرکت یا سازمان را دارند، پر کنند. (البته به كمك گفته هاي شما)

گاهی اوقات کارفرمایان از شما می خواهند، تقاضا‌نامه را پس از دعوت شدن به مصاحبه پر کنید. بسیاری از اوقات نیز شما می توانید تقاضا‌نامه را به خانه بیاورید و آن را در كمال آرامش پر کنید. بعضی از کارفرمایان نیز امکان انجام مراحل درخواست کار به صورت آنلاین را دارند.

در تقاضا‌نامه های كاري معمولا سوابق اشتغال، تحصیلات، تجربه داوطلبی و معرف های گذشته را از شما می خواهند. گاهی اوقات قسمتی نیز مختص شما است تا به طور خلاصه در مورد خودتان بنويسيد.

چند نکته برای پر کردن فرم درخواست کار:

• قبل از شروع به پر کردن تقاضانامه، آن را بررسی کنید. دستورالعمل ها را دنبال کرده و مطمئن شوید که تقاضا نامه را درست پر کرده اید. شما باید تقاضا‌نامه را به عنوان اولین آزمون خود در زمینه پیگیری دستورالعمل ها در نظر داشته باشید.

• تقاضا‌نامه کار خود را باید تا حد ممکن، مرتب پر کنید. فقط از یک قلم به رنگ آبی یا سیاه استفاده نموده و از لاك غلط‌گیر جهت رفع اشتباهات استفاده کنید. همه قسمت ها را پر کرده و به همه سوالات مطرح شده در تقاضانامه کار پاسخ گويید. اگر پرسش هایی باشند که در مورد شما صدق نمي كنند، در كادر مربوطه، عبارت ‹ غیرقابل اطلاق ‹ یا ‹ n/a ‹ را قرار دهید. هنگامی که کار به پایان رسید، از نظر وجود اشتباهات، تقاضا نامه را دوباره چک کنيد.

• در قسمت هایی از تقاضانامه که همان اطلاعات موجود در رزومه کاری درخواست شده است از اصطلاح «به رزومه کاری رجوع کنید» استفاده نکنید. کارفرمایان اطلاعات یکسانی را از متقاضیان کار خود می خواهند و ممکن است این کار را تنبلی تلقی کنند.

• صادق و ثابت قدم باشید. اگر کارفرمایی بفهمد که شما در تقاضا‌نامه دروغ گفته ‌ايد، هیچگاه به مصاحبه دعوت نمي شويد و یا هنگامی که در حال کار هستید، اخراج مي شويد. در بسیاری از تقاضا‌نامه ها از شما در مورد دلیل ترک آخرین شغل می پرسند. اگر شما از کار اخراج شدید، باید بدون اینکه دروغ بگويید، بگوييد و سعی کنید تا حد امکان صریح باشید و در صورتی که حین مصاحبه هستید، توضیح مفصل تری را ارايه دهید. در این حالت، شما می توانید به عنوان دلیل اینکه چرا آخرین کار خود را ترک كرده ايد، اصطلاح » کار خاتمه یافته » را قرار دهید. این اطلاعات را مطابق با اطلاعات موجود در رزومه کاری خود بنویسید. مطمئن شوید که در تقاضا‌نامه، همه تاریخ ها، نام ها، عناوین و …، منطبق با اطلاعات موجود در رزومه کاری شماست.

معرف ها

هر کارفرمایی می تواند در طول مراحل تقاضای کار، در مورد معرف ها از شما سوال کند. معرف ها افرادی هستند که می توانند به کارفرما بگویند که شما را می شناسند و اینکه توضیح دهند چرا فکر می کنند شما کارمند خوبی خواهید بود.

• همیشه قبل از آنکه از کسی به عنوان معرف استفاده کنید، از وی کسب اجازه نمايید تا اگر از طرف کارفرمای جدید با آنها تماس گرفته شد، متعجب نشود.

• فقط در صورتی نام معرف ها را اعلام کنید که کارفرما این تقاضا را از شما کرده باشد. بیشتر افراد، ولو اینکه کارفرما آن را درخواست نکرده باشد، در رزومه خود، از عبارت » معرف ها در صورت نياز موجود هستند » استفاده می کنند تا نشان دهند که دست آنها برای معرفی معرف ها باز است.

معرف ها می توانند اشخاص و یا صاحبان مشاغل باشند. بسته به نوع کاری که تقاضا می کنید و نیز بسته به درخواست کارفرمایان، معرف های شما می توانند افراد زیر باشند:

• سرپرستان قبلی

• همکاران قبلی

• سرپرستان فعالیت های داوطلبانه

• مدرسان یا اساتید

• همکاران تجاری

• مشتریان و مراجعین

• افراد، در تماس های شخصی با شما. مانند: مشاوران اشتغال، دوستان و …

نام این معرف ها را می توانید مستقیما در رزومه کاری خود بنویسید و یا روی یک ورق جداگانه (به صورت ضمیمه رزومه کاری) فهرست کرده و به محل مصاحبه ببرید. معمولا لازم است علاوه بر نام فرد معرف، سمت شغلی، نام شرکت تجاری یا سازمانی که در آن کار می کند و نیز اطلاعات تماس (تلفن، ایمیل و نشانی پستی) وی را اعلام کنید.

کارفرمایان عمدتا حداقل نام 3 معرف را می خواهند و معمولا در آخرین مرحله از مراحل انتخاب (معمولا پس از مصاحبه)، با این معرف ها تماس می گیرند.

بعضی از افراد در رقابت کاری شکست می خورند، زیرا معرف هایشان از آنها دید مثبتی ندارند. شما باید معرف های خود را خوب بشناسید و مطمئن شوید که آنها نظرات خوبی در پاسخ به سوالات دیگران در مورد گذشته شما بیان می کنند.

توصیه می شود، همواره نام معرف ها را به روز کنید. اگر می توانید، به معرف های خود اعلام کنید که برای چه کاری درخواست کار می دهید و در صورت امکان، بگذارید آنها بدانند که چه زمانی کارفرما ممکن است با آنها تماس بگیرد.

باید مطمئن شوید که معرف های شما می توانند به سوالاتی در زمینه های زیر، در مورد شما پاسخ دهند:

• رفتار حرفه ای

• شخصیت و منش فردی

• مدارک دانشگاهی

• تجارب کاری (عناوین شغلی، مسئولیت ها و زمان اشتغال)

• مهارت های برقراری ارتباط (شفاهی و کتبی)

• نقاط قوت و ضعف

• مهارت های مدیریتي و رهبری

• رفتار (حضور، وقت شناسی، میزان اعتماد و …)

معرف ها همچنین می توانند به شما نامه ای جهت ارايه به كارفرما بدهند. در نامه معرف، در مورد شما و ویژگی های شخصیتی و تجارب کاری شما با یک کارفرمای خاص، توضیح داده می شود.

News Link: www.wcoe.ca

بیشتر بخوانید:

درخواست کار در كانادا (بخش دوم)

درخواست کار در كانادا (بخش اول)

کانادا: سه کلید، برای پیدا کردن شغل مناسب

لینک گروهای فیسبوک وبلاگ پناهندگی: گروه اطلاع رسانی ، گروه پرسشهای پناهجویان

عضو پیج رسمی ما در فیس بوک شوید: facebook.com/Refugee.Seekers

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن، آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s