تغییرات مثبت در خدمات پاسپورت برای کاناداییان

passportcanada

طرح راهکارهایی برای گسترده تر شدن خدمات پاسپورت در جهت سهولت دریافت و افزایش کارایی آن، مطلبی است که امروز توسط وزیران مهاجرت و منابع انسانی آقای کنی و خانم فینلی به آن اشاره گردید.

از دوم جولای بطور رسمی، مسئولیت پاسپورت کانادا از دپارتمان امور خارجه به وزارت مهاجرت و شهروندی انتقال خواهد یافت. این نقل و انتقال در راستای وظایفی است که تا کنون بر عهده وزارت مهاجرت از جمله اعطای شهروندی کانادا بوده است.

کاناداییان از این پس برای دریافت خدمات معطل نخواهند شد. آنها قادر خواهند  بود تا خدمات مربوط به پاسپورت را از کلیه مراکز موجود در شبکه ارائه خدمات که شامل ۱۴۴ مرکز خدمات کانادا، ۵۶ محل پذیرش پستی و ۳۴ دفتر صدور پاسپورت در کشور است، دریافت نمایند. مرکز خدمات کانادا مسئول عملیات مرتبط با پاسپورت در هر زمان بوده و این مراکز گسترش خواهند یافت بگونه ای که کاناداییان بتوانند نهایتا بطور آنلاین نیز درخواست خود را ثبت نمایند.

آقای کنی گفت دولت موظف است که خدمات پاسپورت را راحت تر و مطلوب تر در اختیار همه کاناداییان قرار دهد. به دلیل اینکه اداره مهاجرت وظیفه اعطای شهروندی را عهده دار است، تجمیع این اداره با بخش صدور پاسپورت شرایط بهتری را برای همه بوجود خواهد آورد.

خانم فینلی نیز در این رابطه گفت پیشنهاد ما وجود یک راه برای مراجعه متقاضیان برنامه ها و خدمات شهروندی می باشد. ایجاد شبکه ارائه خدمات کانادایی قوی و فراگیر باعث می گردد تا خدمات پاسپورت راحت تر و در دسترس تر باشند.

سیستم فناوری اطلاعات به کار گرفته شده در اداره پاسپورت کانادا دیگر عمر خود را کرده است و ضرورت دارد که یک سیستم به روز و قوی همانند آنچه در اداره مهاجرت استفاده می شود و از ظرفیت و امنیت کافی برخوردار است، برای ارائه خدمات بصورت آنلاین مورد بهره برداری قرار بگیرد که برای مالیات دهندگان کانادایی نیز مشهود و مقرون به صرفه باشد.

لازم به توضیح است که کاناداییانی که نیاز به دریافت خدمات کنسولی مثلا برای مسافرت های خارجی و یا دریافت المثنی دارند کماکان از طریق وزارت امور خارجه پشتیبانی خواهند شد.

source: http://iranto.ca

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s