بالاترین رشد اقتصادی کانادا از سال ۲۰۱۱ تا اکنون

با گسترش تولید معادن و کارخانه ها در فوریه، اقتصاد کانادا نه تنها رشد متوالی ماهانه را کسب کرده، بلکه پیش بینی می شود نرخ این رشد هم به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۱ به این سو برسد. اداره «آمار کانادا» اعلام کرده که تولید فوریه در مقیاسی سالیانه، ۰،۳ درصد رشد داشته که با رقم بازبینی شده رشد ژانویه برابری می کند. پیش از این در سنجشی که بلومبرگ انجام داده بود ۲۳ اقتصاددان، انبساطی ۰،۲ درصدی را برای اقتصاد کانادا در فوریه تخمین زده بودند.

econo4

در این گزارش ارزیابی شده است که رشد اقتصادی در اولین سه ماهه امسال به بیش از ۲ درصد برسد، بیشترین رشد اقتصادی ای ، که به نظر بانک مرکزی بدون تحریک تورم قابل دستیابی است. در مقیاس سالیانه این رقم ۰،۶ درصد بیش از رشد سالیانه مدت مشابه در سال گذشته بوده، سالی که صادرات و سرمایه گذاری دچار رکود شدیدی شده بود. آوری شنفلد اقتصاددان ارشد امپریال بانک کانادا می گوید » با افزایش نرخ رشد در سه ماهه اول و تغییرات به مراتب مهمتری که در چرخه صنعتی کشور ایجاد شده، بالاخره زمان ابراز شادی برای ما هم فرا رسیده است».

با اینکه رشد رسمی سه ماهه اول اقتصاد هنوز مشخص نیست، برآوردها همه رو به بهبود است. درک هولت از اسکاتی بانک از رشدی ۲،۳ درصدی صحبت می کند، در حالیکه شنفلد آنرا ۲ درصد تخمین می زند، اما در هر دو صورت این رشد بالاترین رشد سه ماهه از سال ۲۰۱۱ به این سو خواهد بود. بانک کانادا پتانسیل رشد تولید کانادا در سال ۲۰۱۳ میلادی را ۲،۱ درصد محاسبه و اعلام کرده است. ازسوی دیگر البته مارک کارنی رییس کل بانک کانادا پیش بینی خود از رشد اقتصادی سه ماهه اول را از ۲،۳ درصد به ۱،۵ درصد کاهش داده و علت آنرا ضعف در هزینه مصرف و سرمایه گذاری دولت بیان کرده بود.

سرشکن رشد در بخشهای مختلف نشان می دهد که معدن با ۶،۴ درصد رشد در فوریه یک جهش چشمگیر داشته، در حالی که اکتشاف و استخراج نفت و گاز ۲،۲ درصد رشد را ثبت کرده که حکایت رشدی برای پنج ماه متوالی دارد. بخش تولیدی هم ۰،۸ گسترش داشته که این رقم ۰،۲ درصد بهتر از نرخ رشد ژانویه می باشد.

source: iranto.ca

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار ، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s