شرایط قبول پناهندگی در اروپا بخش 2

پیمان نامه یا معاهده دابلین قراردادی است که در 15 ماه ژوئن سال 1997 بین 12 عضو جامعه مشترک المنافع آن موقع اروپا در شهر دابلین پایتخت ایرلند به تصویب رسید و از اول سپتامبر سال 1997 به اجرا در آمد.
در ادامه آن، قرار داد دیگری در 18 فوریه سال 2003 به امضاء اعضاء اتحادیه اروپا رسید که از اول ماه مارس 2003 به اجرا گذاشته شد، این قرار داد با نام دابلین 2 جایگزین قرار داد قبلی گردید.
قرار داد دابلین 2 شرایط پذیرش و نحوه رسیدگی به درخواست آن دسته از پناهجویان را تعیین میکند که درخواست پناهندگیشان را در یک کشور اتحادیه اروپا ارائه میدهند، اما ویزای یک کشور دیگر را داشته یا از کشور دیگری عبور کرده یا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا قبلا در خواست پناهندگی داده بودند.
این قرار داد تعیین میکند که چه کشوری مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی را داشته و در چه حالتی یک پناهجو به کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا بازگردانده میشود.
یک بانک اطلاعاتی ثبت اثر انگشت متقاضیان پناهندگی بنام «ایروداک» نیز وظیفه دارد تا شناسائی متقاضیان پناهندگی که قبلا در کشور دیگری در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده بوده اند را تسهیل کند.

source: انجمن پناهندگی در فیس بوک

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار ، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s