چگونگی پناهندگی استرالیا از آغاز تا پایان (بخش 6)

در مورد مسایلی که در طی بخش های پیشین به آن اشاره شد استثناهایی وجود دارد .

توجه داشته باشید که خانم های تنهایی که بدون پشتیبانی و حمایت یک مرد زندگی می کنند و تقاضای ویزای نوع 204 یعنی ویزای زنان در معرض خطر را می کنند بهنگام تقاضا برای این نوع ویزا نمی توانند تقاضای الحاق همسر یا شریک جنسی دوفاکتو ی خود را به فرم تقاضانامه نمایند . زیرا همچنان که پیشتر اشاره شد این نوع ویزا فقط مخصوص خانمهایی است که از حمایت یک مرد خویشاوند برخوردار نیستند.

افرادی که ویزای بشردوستانه ( ویزای نوع 202 ) را تقاضا می کنند در یک حالت استثنایی می توانند بدون داشتن کیس در مورد نقض شدید حقوق انسانی خود هم تقاضا دهند و آن زمانی است که درخواست ویزا یر اساس یک عنوان موسوم «یکپارچه کردن خانواده از هم گسیخته «بررسی شود در این حالت یکی از افراد زیر در استرالیا پیشنهاد کننده ( اسپانسر ) خواهد بود :

– همسر یا شریک جنسی دو فاکتو.

– هر یک از والدین( اعم از آنکه متقاضی فرزند خونی شخص پیشنهاد دهنده یا فرزند خوانده وی باشد . )

– هر یک از فرزندان زیر 18 سال.

 

در این مورد فرزند ساکن استرالیا حتما» باید کمتر از 18 سال داشته باشد و اسپانسر شود ولی اگر طی بررسی تقاضا سن فرزند به 18 سال برسد مثلا» موقعی که تقاضا برای یکپارچه شدن خانواده از هم گسیخته توسط یک فرزند17 سال و نیمه پیشنهاد ( اسپانسری ) میشود ولی قبل از اعلام نتیجه بررسی تقاضا سن وی به 18 سال می رسد تقاضای مذکور دیگر قابل بررسی تحت عنوان یکپارچه کردن خانواده از هم گسیخته نیست ولی بصورت اتوماتیک هم رد نمیشود بلکه به متقاضی اطلاع داده میشود تا تقاضای خود را با عنوان کردن دلایل لازم در جهت نقض شدید حقوق انسانی خود (مانند دیگر متقاضیان دریافت ویزای 202 بشردوستانه ) به جریان بیاندازد.

در مورد ویزاهای نوع 203 و 204 که پیشتر بصورت اجمالی به آنها اشاره شد توضیح بیشتری ارائه نمی دهم زیرا از انواع ویزاهایی نیستند که بصورت عمده مورد توجه هموطنان باشند.

ضمنا» بر اساس قوانین فعلی استرالیا چنانچه متقاضی پس از ورود به کشور استرالیا حداقل 4 سال بصورت قانونی ساکن این کشور باشد می تواند تقاضای دریافت شهروندی ( تابعیت استرالیایی ) نماید .

در این رهگذار هم وی باید در یک آزمون شهروندی شرکت کرده و دارای برخی شرایط اولیه باشد ( از جمله دارای شخصیت قابل قبول باشد که از مهمترین معیارهای آن عدم سابقه ارتکاب جرائم مهم است )

برای نمونه شخص متقاضی دریافت شهروندی استرالیا در 4 سال آخر اقامت خود در استرالیا نباید بیش از 12 ماه از استرالیا خارج زندگی کند و حتما» نباید بیش از 90 روز در آخرین سال ساکن خارج از کشور استرالیا باشد ( البته افرادی چون ورزشکاران و تجار استثنا هستند ).

چنانچه شهروندی استرالیا را بدست آورید می توانید برای همه فرزندان قبلی خود که خارج از استرالیا به دنیا آمده اند تقاضای تابعیت استرالیایی کنید. ( فرزندانی از شما که پس از دریافت تابعیت استرالیایی شما بدنیا بیایند هم بطور اتوماتیک شهروند استرالیا خواهند بود. )

ضمنا» برای همه پناهندگان پذیرفته شده استرالیا سفر به خارج از استرالیا با تنظیم برخی مدارک مربوطه سفر مجاز است ولی اگر قبل از دریافت تابعیت به کشور مبدا ( مثلا» ایران ) سفر کنند باید پس از بازگشت به استرالیا به مقامات مربوطه توضیح دهند که چگونه موفق شده اند بر خلاف ادعاهای خود با امنیت به کشور متبوع خود مسافرت کرده و از آن خارج و عازم استرالیا شوند. اگر این توضیحات قانع کننده نباشد ممکن است ویزای اقامت آنها در استرالیا باطل شود.

Link: http://bipanah.com/Forum/viewtopic.php?t=583

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار ، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s