چگونگی پناهندگی استرالیا از آغاز تا پایان (بخش 5)

در این بخش مسایل مربوط به پروسه اخذ ویزای نوع 202 ( بشردوستانه جهانی ) را پی خواهیم گرفت .

افرادی که مایل به کسب اطلاعات در زمینه کمک مالی IOM برای خرید بلیط برای این دسته از متقاضیان پذیرفته شده هستند می توانند به نشانی اینتر نتی زیر مراجعه کنند :

/WWW.IOMAUSTRALIA.ORG/LOANS

یا با شماره تلفن زیر تماس بگیرند :

0061262676600

تقاضانامه های تکمیل شده ( فرم تکمیل شده 842 به همراه فرم تکمیل شده 681 که اولی را درخواست کننده و دومی را شخص پیشنهاد دهنده ( اسپانسر ) پر خواهد کرد برای متقاضیانی که ساکن برخی از کشورهای خاورمیانه از جمله پاکستان- افغانستان – ایران- ترکیه – عراق و سوریه هستند باید به آدرس زیر فرستاده شود . ( این کار می تواند توسط شخص متقاضی یا اسپانسر او انجام شود . بهر حال هر که این کار را انجام دهد باید هر دو فرم تکمیل شده به همراه مدارک خواسته شده را در یک پاکت ارسال کند . )

نشانی صندوق پستی :

GPO BOX 241 MELBOURNE VIC 3001

نشانی خیابانی:

2LONSDALE STREET

MELBOURNE

VIC 3000

توجه داشته باشید که از قبول نامه هایی که بصورت دستی و مثلا» با مراجعه مستقیم اسپانسر به آدرس فوق تحویل شود خود داری خواهد شد.

تقاضانامه هایی که ناقص باشد به نشانی فرستنده عودت داده خواهد شد و وارد مراحل بعد نخواهد شد. چنانچه تقاضانامه ای دارای شرایط اولیه یک درخواست معتبر بوده و ناقص نباشد وارد مرحله بعدی بررسی میشود و طی یک نامه به متقاضی یا اسپانسر او اطلاع داده خواهد شد که تقاضانامه مربوطه در کدام شعبه اداره ماوراء بحار در دست بررسی است.

مراحل بعدی نیز دعوت برای مصاحبه در سفارت استرالیا و آزمایشات پزشکی و سلامت شخصیتی ( از جمله عدم سابقه ارتکاب جرائم مهم ) است . نحوه اعلام نتیجه نیز مانند سایر زیر گروهها از جمله زیر طبقه مربوط به پناهندگان ارجاعی به سفارت از طرف UNHCR است که در مطالب پیشین به صورت مشروح توضیح داده شد.

یکی از مسایل مهمی که در اینجا مورد اشاره قرار گرفت لزوم وجود اسپانسر برای شخص متقاضی است . شرایط لازم برای قبول اسپانسری به قرار زیر است :

اسپانسر در حالت کلی باید حداقل 18 سال داشته و حایز یکی از شرایط زیر باشد:

– شهروند استرالیا باشد . ( یعنی تابعیت استرالیا را داشته باشد که مهمترین معیار تشخیص آن داشتن گذرنامه استرالیایی است. )

-اقامت دائم استرالیا را داشته باشد.

-شهروند حائز شرایط نیوزیلند باشد . ( نیوزیلند کشور کوچکی در همسایگی استرالیا است که با این کشور مرز آبی مشترک دارد ). شهروند نیوزیلندی واجد شرایط فردی است که چنانچه بعد از فوریه 2001 با یک ویزای مخصوص وارد استرالیا شده است دارای اقامت دائم باشد . ( شهروندان نیوزیلند می توانند برای ورود به استرالیا یک ویزای مخصوص کسب کنند که به ایشان حق اقامت و کار در استرالیا را بصورت نامحدود می دهد ولی بصورت اتوماتیک مقیم دائم محسوب نخواهند شد . ایشان حق در خواست شهروندی استرالیا را نیز ندارند ) .

– سازمانی در استرالیا باشد که گردش عملیاتی آن در خاک استرالیا است. ( یعنی یک شرکت در استرالیا هم بعنوان یک شخص حقوقی می تواند اسپانسر شود. )

خاطر نشان می شود که چنانچه به هر نوع ویزای زیر طبقه XB از جمله 200 یا 201 یا 202 یا 203 یا 204 توسط مقامات استرالیا جواب منفی داده شود نمی توان تقاضای تجدید نظر کرد.

البته پس از انکه تقاضای مثلا» ویزای بشردوستانه ( زیر طبقه 202 ) رد شد میتوان یک تقاضای جدید تنظیم و ارسال کرد ولی تقریبا» احتمال پذیرش آن وجود ندارد مگر آنکه حاوی مطالب یا مدارک جدید باشد که بر تصمیم گیری موثر باشد.

Link: http://bipanah.com/Forum/viewtopic.php?t=583

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار ، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s