نگرانی در اینترویو، مصاحبه پناهندگی

از تعدد سوالات خود نگران نباشید . بدیهی است که برای هر پناهنده نکات مبهم بسیاری وجود دارد که مایل به آگاهی از آنهاست. اگر این سوالات مرتبط به مساله پناهجویی یا پناهندگی باشد خود را موظف به جوابگویی می دانم البته مشروط بر اینکه پاسخ را در پست های پیشین ارسال نکرده باشم و از همه مهمتر در مورد سوال اطلاعات موثق داشته باشم. سعی خود را خواهم کرد تا زمان خروج از کشور ترکیه این کار را کمابیش انجام دهم. خوشبختانه در روزهای اخیر فرصت بیشتری برای ارسال مطلب داشته ام.
بهر حال همچنانکه در پاسخ به یکی دیگر از هموطنان عرض شد چنانکه شما قبولی از نهاد UNHCR داشته باشید و پس از مصاحبه کشوری هم برای جایگزینی به سفارت استرالیا معرفی شوید بصورت اتوماتیک در طبقه پناهندگان (REFUGEE ) زیر طبقه 200 بررسی خواهید شد یعنی افرادی که برای قبولی و عزیمت به استرالیا در الویتند.
در حالت دیگر فرض کنیم شما می خواهید پروسه تقاضای عزیمت از طریق بشردوستانه جهانی را در پیش بگیرید. در این حالت در واقع شما متقاضی ویزای 202 ( بشردوستانه ) خواهید بود که مانند هر ویزای دیگری ممکن است با آن موافقت بشود یا نشود.
ارسال فرم تکمیل شده 681 توسط اسپانسر شما در حالت اول اختیاری است ( یعنی الزامی نیست ولی چنانچه اسپانسر داشته باشید احتمال پذیرش شما را بیشتر می کند . ) و در حالت دوم الزامی.
مشخصات و خصوصیات یک اسپانسر را مفصلا» در ارسالهای دیگر همین پست شرح داده ام .

برای دیدن ادامه مطلب بر روی Read the rest of this entry → کلیک کنید


ضمنا» همچنانکه تاکید داشته ام در هیچ یک از دو حالت فوق لزومی ندارد که اسپانسر از بستگان شما باشد بلکه می تواند یک دوست هم باشد ولی بنا بر روال موجود هر چقدر نسبت فامیلی او با شما دورتر باشد احتمال پذیرش شما کمتر خواهد شد ( هر چند که نوع کیس شما و میزان آزار و اذیتی که در ایران با آن روبرو بوده اید هم مهم است که البته تشخیص این امر با توجه به بیانات و مدارکی که ارائه کرده اید بر عهده مقامات استرالیا است .)
در هیچیک از دو حالت سفارت استرالیا مراجعه مستقیم شما را نخواهد پذیرفت . در حالت نخست باید UNHCR واسطه معرفی و ارسال مدارک و فرم های تکمیل شده برای سفارت استرالیا باشد و در حالت دوم باید فرم های تکمیل شده و مدارک تکمیلی خواسته شده به آدرسی در ملبورن فرستاده شود که در پست های قبلی مشخص کرده ام.
بهر حال احتمال قبولی تقاضاهایی که بصورت تقاضای بشر دوستانه ( ویزای 202 ) ارسال شود بمراتب کمتر از حالتی است که پس از مصاحبه تعیین کشوری از جمله ارجاعی های UNHCR به سفارت استرالیا باشید.
تعداد 4000 نفری هم که در ارسالهای قبلی عرض شد که استرالیا از میان قبول شدگان UNHCR شعبه مالزی می پذیرد ظرف 4 سال آینده و بتدریج خواهد بود . ( یعنی بصورت متوسط هزار نفر در هر سال تا پایان چهار سال ). برای اینکه جزد این افراد باشید هم UNHCR شعبه مالزی باید شما را به سفارت استرالیا معرفی کند که قاعدتا» پس از تعیین کشور استرالیا در سایت مربوطه برای شما خواهد بود.
یکی از مسایلی که باعث تاخیر تعیین کشور برای ایرانیانی میشود که مثلا» قبولی از UNHCR شعبه مالزی دارند این است که بیشتر کشورهای پناهنده پذیر ترجیح می دهند پناهنده ای را جذب کنند که در نزدیکترین شعبه UNHCR ثبت نام شده است . یعنی در حالت کلی امکان تعیین زود هنگام کشور سوم برای یک ایرانی که از UNHCR شعبات پاکستان یا ترکیه قبولی دارد بیش از یک ایرانی است که همین قبولی را از شعباتی از UNHCR دارد که در کشورهایی از جمله مالزی قرار دارند که همسایه ایران نیستند.

Link: http://bipanah.com/Forum/viewtopic.php?t=583

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار ، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s