سیستم پزشکی و درمانی در استرالیا

سیستم پزشکی و درمانی در کشور استرالیا شباهت بسیار زیادی با همین سیستم در کشور کانادا دارد. در این سیستم کلیه شهروندان استرالیا ( افراد دارای سیتیزن شیپ ) و نیز افرادی که بطور قانونی وارد استرالیا شوند و دارای وضعیت اقامتی PR ( یعنی اقامت دائم ) باشند تحت پوشش این سیستم از پرداخت تمام هزینه های مربوط به ویزیت پزشکان و جراحی و امثال این معاف هستند و فقط سهم کوچکی از هزینه های مربوط به دارو و … را متقبل میشوند.

پناهندگان جایگزین در این کشور نیز تا زمان کسب تابعیت استرالیایی همچون سایر دارندگان اقامت دائم از این امکانات برخوردارند. ارائه خدمات به افرادی که شاغل نبوده و توانایی مالی ( منابع درآمدی ) نداشته باشند رایگان و برای شاغلین با کسر فقط حدود دو درصد از حقوق دریافتی آنها انجام میشود.

البته خدمات دندانپزشکی , جراحیهای زیبایی یا غیر ضروری و امثال این زیر پوشش این نوع خدمات بیمه ای دولتی نیستند. لذا اگر قصد عزیمت به استرالیا را دارید حتی الامکان قبل از عزیمت به این کشور وضعیت دندانهای خود و افراد خانواده تان را چک و در صورت نیاز معالجه کنید.

توجه داشته باشید که افرادی که مایلند از خدمات این نوع بیمه دولتی فراگیر موسوم به مدیکر استفاده کنند نمی توانند دکتر معالج را انتخاب کنند بلکه پس از مراجعه به بیمارستان این مقامات بیمارستان هستند که تصمیم می گبرند با توجه به نوع و شدت بیماری چه پزشکی بیمار را معاینه کند. در بسیاری از موارد ( موارد غیر اورژانس ) شخص بیمار نخست باید توسط یک پزشک عمومی ویزیت شود و چنانچه پزشک مذکور لازم بداند بیمار برای ادامه معالجه به پزشک متخصص معرفی میشود.

بدلیل رایگان بودن خدمات ارائه شده و زیاد بودن افراد در نوبت ممکن است افراد بیماری که بیماریهای حاد ندارند برای معرفی و ویزیت توسط پزشک متخصص یا انجام عملهای جراحی ( البته اگر مورد اضطراری نباشد ) مدت طولانی در انتظار بمانند. بهمین جهت در این کشور تعدادی از موسسه های بیمه پزشکی خصوصی نیز با بستن قرارداد با برخی پزشکان فعالند که شخص بیمار پس از بستن قرارداد با این موسسه ها میتواند توسط پزشک مورد نظر خود ( البته از میان پزشکان طرف قرارداد ) و در کوتاهترین زمان ممکن ویزیت , معالجه یا احتمالا» جراحی شود.

البته سهمی که بیمار در چنین مواردی برای برخورداری از این خدمات باید بپردازد نسبت به بیمه همگانی دولتی ( مدیکر ) بنحو قابل ملاحظه ای بیشتر است بطوریکه ممکن است حدود سی درصد از هزینه های انجام شده را نیز در بر گیرد. کشور استرالیا با ارائه قراردادهای جذاب بسیاری از پرستاران را در سالهای اخیر از کشورهای دیگر بخود جلب کرده است. بطوریکه بسیاری عقیده دارند سیستم خدمات پرستاری در کشورهایی چون استرالیا و کانادا از سیستم پزشکی آن کارآمد تر است.

در سیستم پزشکی استرالیا بندرت آنتی بیوتیک تجویز میشود. یکی از ایرانی ها نقل می کرد با اینکه گلوی او بنحو مشخصی چرک کرده بود ولی در استرالیا پزشک با وجود اصرار او آنتی بیوتیک تجویز نمی کرد لذا چنانچه عازم استرالیا هستید بهتر است مقداری آنتی بیوتیک ( البته همراه با نسخه پزشک مبنی بر تجویز آن ) بهمراه داشته باشید.

Link: http://bipanah.com/Forum/viewtopic.php?t=583

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار ، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s