پروژه ای برای بازگرداندن کودکان تنها ی پناهجو در سوئد

پروژه ی ERPUM یک پروژه ی اروپائی ست که به منظور یافتن مدلی برای گسترش همکاری میان کشورهای اروپائی در رابطه با کودکان تنهای پناهجو تشکیل شده است. این پروژه قرار بود که کار خود را در سال ۲۰۱۲ به پایان برساند ، اما زمان آن تا سال ۲۰۱۴ تمدید شد.

Susanne Bäckstedt مدیر پروژه ی ارپوم در گفتگوئی با زینت هاشمی پیرامون پیوند برخی از کودکان تنهای پناهجو به خانواده هایشان این پروژه درسال ۲۰۱۱ با مشارکت کشورهای سوئد، نروژ، هلند و انگلیس با هدف بررسی یافتن راه حل مناسبی که بتواند کودکان تنهای پناهجو را هنگام بازگرداندن آنها به کشورشان به خانواده های آنها پیوند دهد و یا این که محل امنی را برای این کودکان بیابد، تشکیل شد. این پروژه درحالی آغاز به کارکرد که بر تعداد کودکان پناهجو در اروپا افزوده شده بود.

2792369_520_292

این پروژه قرار بود کار خود را درسال ۲۰۱۲ به پایان برساند، اما زمان آن تا سال ۲۰۱۴ تمدید شده است. هدف نهائی پروژه، بازگرداندن کودکان به خانواده ها از طریق سازمان دهی یک مرکز است که به خصوص بتواند کودکان تنهای پناهجو از افغانستان وعراق را که اداره ی مهاجرت قصد باز گرداندن آنها را دارد، به خانواده هایشان متصل کند.

بخش مالی این پروژه از طریق اداره ی مهاجرت این کشورها و بخشی نیز توسط صندوق اختصاصی اتحادیه ی اروپا به همین منظور، تامین می شود. تعداد زیادی از کودکان تنهای پناهجو به کشورهای اروپائی می روند و درآنجا درخواست پناهندگی می کنند. اما همه ی این کودکان شرایط پذیرفته شدن به عنوان پناهجو را ندارند. هدف این پروژه کمک به این کودکان است، کودکانی که درخواست پناهنده گی آنها پذیرفته نشده و تصمیم بر اخراج آنها به کشورشان گرفته شده است.

در این رابطه گفتگوئی داریم با مسئول این پروژه Susanne Bäckstedt در اداره ی کل امورمهاجرت. او در گفتگوی خود با پژواک عنوان کرد که هدف اصلی پروژه ی Erpum یافتن بهترین راه حل برای کودکان تنهای پناهجویی ست که باز پس فرستاده می شوند.

او می گوید که کار این پروژه درمرحله ی اول بازگرداندن این کودکان نزد خانواده هایشان است. ما کار خود را از طریق بررسی و یافتن خانواده ها و بستگان این کودکان دنبال می کنیم. از او می پرسم که هدف پروژه بازگرداندن هر چه بیشتر کودکان تنهای پناهجو است؟ او این امر را رد می کند و تاکید می کند که به هر پرونده به طور جداگانه رسیدگی می شود. او می گوید پروژه ارپوم مربوط می شود به کودکان پناهجوئی که پروسه ی قانونی درمورد آنها طی شده و نشان داده شده است که نیازی به اقامت درسوئد ندارند. اکنون دوسال از آغاز کار این پروژه گذشته است، اما هنوز ازاین راه کودکی به کشورش بازگردانده نشده است. سوسن بکستدت می گوید که آنها هنوز در مرحله ی دیالوگ و مذاکره با کشورها هستند، ازجمله با مسئولان دولتی افغانستان و همچنین سازمان های داوطلب و ارگان های بین المللی درعراق و افغانستان.

source: http://sverigesradio.se

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار ، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s