با همجنسگرایان مرد در محیط کار بدرفتاری می شود

مردان همجنسگرا در مقایسه با زنان همجنسگرا، هم دستمزد کمتری دریافت می کنند وهم موقعیت کمتری برای رئیس شدن به دست می آورند.

وجود تبعیض علیه مردان همجنسگرا نتیجه ی پژوهشی ست که اخیرا دانشگاه لینه انجام داده است. Mats Hammarstedt استاد اقتصاد بین الملل و از نویسندگان این پژوهش در گفتگوئی با رادیوی بین المللی سوئد می گوید: تبعیض علیه مردان همجنسگرا بسیار گسترده تر از آن است که در مورد زنان همجنسگرا اعمال می شود. او می گوید که تبعیض در مورد زنان همجنسگرا هم وجود دارد، اما نه به گسترده گی مردان همجنسگرا. ماتس همارشتد می گوید زنان همجنسگرا هنگام ورود به بازار کار مورد تبعیض قرار می گیرند، اما زمانی که شغلی به دست می آورند دیگر دستمزدشان با زنان دیگر متفاوت نیست.

ماتس هامارتشتد به همراه دو پژوهشگر دیگر، از کمون های مختلف بازدید کردند تا نحوه ی برخورد مسئولان این کمون ها را با همجنسگرایان موردبررسی قراردهند. آنها همچنین میزان دستمزد، گرایشات جنسی و نحوه ی برخورد با بیش از ۴هزار نفر دیگر را نیز مورد بررسی قرار دادند. نتیجه ی این پژوهش نشان می دهد که دراین کمون ها نگرشی منفی نسبت به همجنسگرایان وجود دارد و میزان بیکاری نیزدرمیان آنها بیشتر است. ازاین افراد، آنهائی نیز که توانسته اند وارد بازار کار شوند دستمزد کمتری دریافت می کنند. ماتس هامارشتد می گوید که اکثر رؤسا هنگام استخدام افراد جدید و یا هنگام تعیین دستمزد آنها، به نگرش و قضاوت کارمندان قدیمی خود اهمیت داده و آن را مد نظر قرار می دهند. با وجود اینها او درمورد میزان تاثیر همجنسگرائی بر دستمزد افراد، محتاطانه برخورد کرده و از بیان میزان آن خودداری می کند. او تاکید می کند که همجنسگرایان مرد بیشتر از زنان همجنسگرا مورد این گونه تبعیضات واقع می شوند، اما نمی تواند درصدی را در این مورد بیان کند. ماتس همارشتد می گوید که دراین پژوهش از برخی بررسی های گذشته نیز استفاده شده ، اما تفاوت آشکاری دردید افکار عمومی نسبت به همجنسگرایان درگذشته و حال دیده نمی شود.

اضافه کنیم که نتیجه ی برخی از پژوهش ها که درگذشته صورت گرفته حاکی از آن بود که مردان همجنسگرا حدود یازده درصد شانس کمتری برای استخدام شدن داشتند، درحالی که چنین وضعیتی برای زنان همجنسگرا وجودنداشت. دشواری مردان همجنسگرا برای استخدام شدن در برخی از مشاغل که به نوعی مردانه معرفی می شوندنیز ازاین میزان هم کمتربود.

source: http://sverigesradio.se

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار ، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s