اعتبار پاسپورت افغانستان

طبق آخرین بررسی‌های منتشر شده ازسوی موسسه «هنلی و شرکا» که هرساله فهرست طبقه بندی کشورهای جهان را براساس محدودیت یا آزادی از مقررات صدور ویزا منتشر می‌کند، دارندگان گذرنامه افغانی تنها در 10 کشور از مقررات ویزا معاف هستند.

این موسسه که با تجزیه و تحلیل مقررات صدور ویزا هرساله فهرست کشورهای مختلف را براساس میزان برخورداری از آزادی سفر بدون نیاز به ویزا منتشر می‌کند، فهرست مقایسه‌ای میان کشورهای مختلف را نیز از نظر میزان آزادی سفر به کشورهای گوناگون طبق مقررات جاری صدور ویزا ارائه می‌دهد.

طبق همین گزارش، گذرنامه دانمارک در سال 2012 از تمام کشورهای جهان از بیشترین میزان معافیت ویزا برخوردار بوده و شهروندان دارنده این گذرنامه مجاز بوده اند که بدون نیاز به دریافت ویزا مجموعا به 169 کشور جهان سفر کنند. دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوری، سوئد و نروژ نیز پس از دانمارک، در ردیف‎های نخست این جدول جای دارند.کشورهای آلمان، بلژیک ، ژاپن و ایرلند، اتریش، سوییس و کانادا نیز در سال های گذشته در بالاترین ردیف این جدول جای داشته‌اند.

درمیان کشورهای آسیایی، طی سال‎های اخیر دارنده گذرنامه کره جنوبی وسنگاپور از بیشترین امتیاز برای سفر معاف از ویزا برخوردار بوده‎اند. سنگاپور نیز از جمله کشورهایی است که شهروندانش با حق سفر آزادانه در 160 کشور جهان بدون نیاز به ویزا مورد استقبال قرار می‎گیرند. سنگاپور در سال 2012 از کره جنوبی نیز پیش گرفت و صدر جدول را از میان کشورهای آسیایی،از آن خود کرد.

جایگاه کشورهای مختلف درسال های گذشته تا حد زیادی دچارتحول شده است. به نحوی که طبق همین جدول در سال 2010 دارندگان گذرنامه بریتانیا با حق سفر آزادانه در 159 کشور جهان در صدر این جدول جای داشتند اما از سال 2011 به بعد این جایگاه از آن کشورهای اسکاندیناوی و مشخصا دانمارک شده است.

بنا به فهرست شرکت هتلی و شرکا، 10 کشوری که شهروندان و یا دارندگان پاسپورت افغانی می‌توانند به آن‌ها سفر کنند، عبارتند از کشورهای سنت کیتس و نویس , سنت وینسنت و لائوس , ماکائو در آسیا کوزوو در اروپا – درمنطقه اقیانوسیه امکان سفر بدون ویزا ب در «جزایرکوک » و » میکرونزیا»، » نیو » و «پالائو» امکان‌پذیر است که درهمه موارد زمان مجاز اقامت حدود 30 یا 31 روز است.

source: http://heavenman.blogfa.com

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار ، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید.
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s