مقررات مشترک پناهنده‌ پذیری در اروپا به واقعیت نزدیک شده است

People in the queue for european passport holders at a British airport

تنظیم سیاست مشترک پناهنده‌پذیری در بین کشورهای اتحادیه اروپا در حال رسیدن به نتیجه است.امید این است که بدین وسیله، روند رسیدگی به پرونده‌های پناهجویی در تمامی کشورهای عضو یکسان شود. آندره‌آس اولین، مشاور وزیر مهاجرت سوئد، عقیده دارد که این مقررات تاثیری جدی بر سیاست پناهنده‌پذیری سوئد نخواهد گذاشت اما امیدوار است که دیگر کشورها را مجبور سازد که مسئولیت بیشتری بپذیرند.

دانلود پادکست کامل این گزارش در اینجا

آندره‌آس اولین،مشاور وزیر مهاجرت،به بخش بین‌المللی رادیو سوئد می‌گوید که الان شرایطی داریم که پنج کشور بیش از ٧٠ درصد پناه‌جویان و٢٢ کشور دیگر عضو این اتحادیه، کمتر از ٣٠ درصد پناه‌جویان را می‌پذیرند. امید این است که‌ با تنظیم سیستمی هماهنگ، کشورهای غیر مسئول را نیز مجبور به قبول پناه‌جو کنیم.

تقسیم عادلانه‌تر تعداد پناه‌جویان در کشورهای اروپایی موضوعی‌ست که توبیاس بیلستروم وزیر امور مهاجرت سوئد نیز بارها به آن تاکید کرده است. به عقیده او اگر کشورهای دیگر پناه‌جوی بیشتری را بپذیرند،سوئد مجبور نخواهد شد که به تنهایی بار بزرگی را بدوش بگیرد.

آندره‌آس والین البته تاکید می‌کند که نمی‌توان گفت سوئد زیاد پناهجو می‌پذیرد، می‌شود گفت که دیگر کشورها کم کار هستند.

از سال ١٩٩٩ کشورهای اروپایی در حال بحث و گفتگو برای رسیدن به سیاستی مشترک در زمینه پناهنده‌پذیری هستند. اکنون و پس از این همه سال، کشورهای عضو این اتحادیه لایحه حق پناه‌جویی و بهداشت و درمان آنها را تنظیم کرده‌اند. سیسیلیا مالم‌ستروم کمیسیونر سوئدی اتحادیه اروپا، که مسئولیت امور پناه‌جویی را در این اتحادیه بر عهده دارد، می‌گوید که تغییرات جدید، حقوق پایه‌ای پناه‌جویان را تامین می‌کند. به نظر او اختلاف‌های بسیاری در این زمینه در میان کشورهای اروپایی وجود دارد.
دکتر محمودی

ماته آگوییره، کارشناس مسایل مهاجرت در سازمان صلیب‌‌سرخ سوئد، هر چند از دستیابی به این توافق خشنود است اما به اندازه سیسیلیا مالمستروم به اجرای آن خوشبین نیست. او یادآوری می‌کند که در بسیاری از کشورها با پناه‌جویان بسیار بدرفتاری می‌شود و امکان ادامه این رفتار وجود دارد. او تاکید می‌کند که این توافقنامه ،حرف‌های خوب تنها برروی کاغذ است.

دکتر سعید محمودی استاد دانشگاه استکهلم در حقوق بین‌الملل، عقیده دارد که با این لایحه، امکان شکایت حقوقی از کشورهایی که حق پناهجویی را رعایت نمی‌کنند فرهم شده است. برای شنیدن تمامی این گفتگو از فایل صوتی بالا استفاده کنید.

source: http://sverigesradio.se

  • لطفا از مطالب وبلاگ بدون استقاده از منبع در جایی استفاده نکنید.
  • برای لینک کردن آدرس این پست را از آدرس بار بالای مرورگر کپی کرده و به کل مطلب لینک کنید، با این کار ، بالا بودن فرهنگ خود را نمایان کنید
Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s