جوان 25 ساله ایرانی ساکن وستروس متهم به شکنجه و قتل جواهرساز سرشناس سوئدی

Leif-Klatzkow

باری دیگر یک جوان ایرانی تبار در سوئد عامل یک جنایت بیرحمانه در این کشور شد. ساعت 18.30 غروب چهارشنبه 27 ماه مارس سه سارق سیاهپوش که صورتهای خود را نیز با ماسک پوشانده بودند وارد یک واحد مسکونی ویژه سالمندان و محل سکونت «لیف کلاتسکوف» جواهرساز سرشناس سوئدی و همسرش واقع در منطقه «رایمرش هولم» در استکهلم شدند.

سارقین پس از ورود به منزل ابتدا به همسر 63 ساله این جواهرساز سوئدی حمله ور شدند و پس از بستن دست و پای وی در انتظار رسیدن «لیف کلاتسکوف» در منزل به کمین نشستند. «لیف» در جلسه ای شرکت داشت و هنوز به منزل نیامده بود. حدود ساعت 20 «لیف کلاتسکوف» وارد منزل خود شد و بلافاصله مورد حمله و ضرب و شتم سارقین قرار گرفت و دست و پای او نیز با تناب بسته شد.

سارقین این مرد 73 ساله را مجبور به ارائه کلیدها و نیز کدهای سیستم امنیتی مغازه جواهرفروشی اش نمودند. در حالی که یکی از سارقین (متهم 25 ساله و بازداشت شده ایرانی) در منزل باقی مانده بود تا مانع فرار این زوج کهنسال دست و پا بسته شود, دو سارق دیگر به محل جواهرفروشی رفتند تا آن را تخلیه کنند.

سارقین با استفاده از کلید و کدی که به زور از «لیف کلاتسکوف» دریافت کرده بودند موفق به بازکردن همه گاوصندوق های حاوی جواهرات بجز یکی از آنها شدند. این دو سارق با همدست باقی مانده خود در منزل قربانی تماس گرفتند تا «لیف» را مجبور به ارائه کد گاوصندوق باقی مانده کند. اما «لیف» که بشدت شکنجه و مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود قادر به به بیادآوری «کد» نشد و این امر منجر به خشم سارق باقی مانده در منزل گردید که در نهایت منجر به ضرب و شتم و شکنجه این پیرمرد جواهرساز 73 ساله با چاقو توسط متهم به قتل 25 ساله ایرانی گردید.

همسر 63 ساله «لیف» در حین حمله قاتل با چاقو به همسرش, موفق به فرار از منزل شد و خود را به درب نزدیکترین همسایه در واحد مسکونی ویژه سالمندان رساند اما کسی در آپارتمان همسایه نبود. او به سمت منزل خود بازگشت و سارق را در حین فرار از منزل مشاهده نمود و همزمان صدای ناله های همسرش از داخل منزل را نیز می شنید.

این زن 63 ساله همسر خود را غرق در خون بر روی زمین منزل یافت. در این زمان ساعت 12.36 نیمه شب بود. همسر «لیف» آمبولانس و پلیس را در جریان قرار داد اما متاسفانه دیر شده بود و شریک زندگی 73 او قبل از رسیدن نیروهای امداد جان خود را بواسطه خونریزی و جراحات وارده از دست داده بود.

بازتابی وسیع در رسانه های سوئد

«لیف کلاتسکوف» از جواهرسازان قدیمی و سرشناس سوئدبود که از جمله اعضای خانواده سلطنتی و بسیاری از هنرمندان سوئدی از مشتریان وی بوده اند. این سرقت و قتل فجیع و بی رحمانه بازتابی وسیع در رسانه های سوئد داشته است و کماکان از سرتیترهای مهم خبری این کشور بشمار می رود. برادر مقتول 73 ساله در تلویزیون ظاهر شد و در حالی که بشدت متاثر بود گفت که نمی تواند تصور کند چگونه انسانهایی قادرند که یک زن و مرد 63 و 73 ساله بی گناه را بخاطر پول چنین شکنجه کرده و حتی به قتل برسانند. وی همچنین از بینندگان تلویزین درخواست کرد تا از ارائه هر گونه اطلاعاتی که می تواند منجر به شناسایی و دستگیری قاتلین برادرش شود دریغ نورزند.

متهم به قتل یک جوان ایرانی 25 ساله ساکن شهر وستروس سوئد

روز چهارشنبه چهارم ماه آوریل از سوی پلیس سوئد تایید شد که یک جوان 25 ساله در رابطه با این قتل فجیع بازداشت شده است. وی فردی است که در زمان سرقت جواهرفروشی توسط همدستانش, در منزل قربانی باقی مانده بود تا جلوی فرار احتنالی و تماسشان با پلیس را بگیرد.

استکهلمیان می تواند تایید کند که متهم به قتل بازداشت شده جوانی ایرانی بنام «ر الف- ب» متولد سال 1988 و ساکن شهر وستروس سوئد است. وی فردی سابقه دار و شناخته شده در نزد پلیس است اما در گذشته پرونده ای در رابطه با جرایم خشونت آمیز نداشته است.

بنا بر آخرین اطلاعاتی که تا زمان تنظیم این خبر در اختیار استکهلمیان قرار گرفته است , دو سارق دیگر همدست در این جنایت کماکان متواری هستند. هنوز مشخص نیست که دو سارق دیگر نیز ایرانی بوده و یا دارای ملیت دیگری هستند.

source: http://www.stockholmian.com

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s