سیاست کانادا در قبال پناهندگان و مقامات جمهوری اسلامی

Flag_of_Canada.svg

وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا در نامه ای به «حسن زارع زاده اردشیر» مدیر اجرایی مرکز بین‌المللی حقوق‌بشر در کانادا تاکید کرد که این وزارت‌خانه اجازه حضور به مقامات جمهوری اسلامی در کانادا را نخواهد داد اما به مخالفان جمهوری اسلامی پناه می‌دهد.

به گزارش « محبت نیوز» به نقل از رادیو کوچه، چندی پیش «حسن زارع زاده اردشیر» مدیر اجرایی مرکز بین‌المللی حقوق بشر در کانادا در نامه‌ای به وزرای امور خارجه و مهاجرت و شهروندی کانادا خواستار حمایت آن‌ها از نهادهای حقوق بشری ایرانی و پناهندگان و نیز تحقیقات بیشتر نسبت به مقامات و افراد وابسته به جمهوری اسلامی که قصد ورود به کانادا را دارند شده بود.

وزیر خارجه کانادا آقای «جان برد» در نامه خود در ماه گذشته تاکید کرده بود که کانادا همه روابط خود را با دولت ایران قطع کرده و سیاست فشار به رژیم ایران را دنبال می کند. به دنبال نامه وزیر امور خارجه کانادا، وزیر مهاجرت آقای «جیسون کنی» نیز واکنش نشان داده و ضمن تشریح سیاست های کانادا در خصوص نحوه پذیرش پناهندگان ایرانی، تاکید کرده است که از ورود مقامات وابسته به رژیم و اعضای خانواده آن‌ها جلوگیری می‌شود.

متن نامه وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا به مدیر اجرایی مرکز بین المللی حقوق بشر در کانادا به شرح زیر است:

«من خواست شما برای اقامت دادن به مخالفان دولت جمهوری اسلامی در کانادا را تصدیق می کنم. بر اساس قانون حمایت از مهاجران و پناهندگان، دولت کانادا یک برنامه مهاجرتی را مدیریت می کند که بر سه پایه استوار است؛ مهاجرت اقتصادی، بهم پیوند دادن خانواده ها، و حمایت از پناهندگان. این موارد به اهداف کانادا برای انتخاب کردن، نیروی تازه گرفتن و یکپارچه کردن مهاجران متخصص و با مهارت، دوباره پبوند دادن اعضای درجه یک خانواده ها و برآورده کردن التزام بین المللی انسان دوستانه کانادا ارتباط پیدا می کنند.

اهداف برنامه اسکان کانادا در حوزه امور انسان دوستانه و پناهندگی برای تقویت سنتهای انسان دوستانه کانادا در اسکان “پناهندگان کنوانسیون” (ژنو) و افرادی در موقعیت “پناهنده مانند” صورت می گیرد. علاوه بر تلاشهای دولت کانادا، حمایت های خصوصی کمک می کند تا سازمان ها و گروههای قادر شوند به پناهندگان و افرادی در موقعیت های مشابه یاری برسانند تا زندگی خود را دوباره در کانادا بسازند. وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا در این زمینه به کمیساری عالی پناهنگان سازمان ملل و ارجاع دیگر سازمان ها و حمایت های خصوصی تکیه می کند تا پناهندگان را شناسایی و برای اسکان معرفی کنند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s