لیست کامل شغل هایی که کشورهای مهاجرپذیر به آنها نیاز دارند

در سرتاسر جهان مشاغلی هست که نیاز زیادی به آن وجود دارد. بیشترین تقاضا برای چه حرفه هایی و در چه کشورهایی وجود دارد؟ در راهنمای قابل کلیک زیر اطلاعاتی در این زمینه وجود دارد. روی یک حرفه کلیک کنید تا ببینید چه کشورهایی در آن زمینه کمبود دارند و به دنبال مهاجر متخصص در آن حرفه می گردند. می توانید این اطلاعات را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

در سرتاسر جهان مشاغلی هست که نیاز زیادی به آن وجود دارد. بیشترین تقاضا برای چه حرفه هایی و در چه کشورهایی وجود دارد؟ در راهنمای قابل کلیک زیر اطلاعاتی در این زمینه وجود دارد. روی یک حرفه کلیک کنید تا ببینید چه کشورهایی در آن زمینه کمبود دارند و به دنبال مهاجر متخصص در آن حرفه می گردند. می توانید این اطلاعات را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

کشورهای مورد بررسی شامل کشورهای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، کشورهای موسوم به بریکس و نیز سنگاپور است

تمام درآمدهای سالانه بر اساس آمار پایگاه داده های سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در سال ۲۰۱۱ است، البته بجز کشورهای هنگ کنگ، برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی، نیوزیلند و سنگاپور. در مورد این کشورها، درآمد سالانه بر حسب درآمد ماهانه طبق گزارش سازمان جهانی کار در سال ۲۰۱۲ محاسبه شده است.

برای انجام مقایسه شرایط زندگی در کشورها، اقتصاددانان از نرخ های مبادله ارز که به شکل ویژه ای تعدیل شده اند استفاده می کنند. ارقام در این محاسبات بر اساس دلاری انجام شده که ارزش آن با استفاده از برابری قدرت خرید (Purchasing Power Parity) محاسبه شده است. به طوری که یک دلار که بدینگونه ارزشش محاسبه شده، برابر ارزش یک دلار در آمریکاست. با این حال، قدرت خرید یک دلار در کشورهای مختلف فرق می کند.

برای دانستن اینکه اطلاعات این تحقیق چگونه به دست آمده است روی این متن کلیک کنید

 • هر شغل با عدد خاصی شماره گذاری شده و هر عدد نشانگر همان شغل مورد نیاز کشوری هست که در همان سطر قرار دارد.

 • 1- پرستار
 • 2- مهندس مکانیک
 • 3- پزشک
 • 4- مهندس برق و شغلهای مرتبط
 • 5- برنامه نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (آی تی)
 • 6- مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (آی تی)
 • 7- مهندس راه و ساختمان و مشاغل مرتبط
 • 8- متخصصان شبکه و بانکهای اطلاعاتی
 • 9- حسابدار
 • 10- دندانپزشک
 • 11- داروساز
 • 12- مهندس صنایع و تولید
 • 13- مهندس الکترونیک
 • 14- مهندس شیمی
 • 15- مهندس معدن و نفت
 • 16- متخصص فیزیوتراپی
 • 17- روانشناس
 • 18- تکنیسین رادیولوژی
 • 19- متخصصان شنوایی سنجی و گفتاردرمانی
 • 20- آشپز

استرالیا: 1-2-3-4-5-6-7-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19  

استرالیا یکی از اولین کشورهایی است که نظام امتیاز دهی برای جذب مهاجران صاحب تخصص ارائه کرده است. بتازگی دولت استرالیا برای انتخاب و پذیرش مهاجر سیاست گزینشی تری را در پیش گرفته تا بهتر جوابگوی نیازهای مناطق مختلف کشور، غیر از شهرهای اصلی باشد. به علاوه این کشور تنوع ویزاها را به نصف کاهش داده و در نظام امتیازدهی تجدیدنظر کرده است تا مهاجرانی متخصص تر، ماهرتر، با تجربه تر و مسلط تر به زبان انگلیسی بپذیرد.

متوسط درآمد سالیانه:۴۴۹۸۳ دلار

کانادا: 1-3-10-11-16-17-20

با افزایش تقاضا در سالهای اخیر شمار مهاجران کار افزایش یافته است اما سیاست به پذیرش مهاجرانی با تخصص هر چه بیشتر سوق پیدا کرده است. دولت کانادا موقتا پذیرش متقاضیان جدید را برای ۲۹ شغلی که در لیست مشاغل مورد نیاز قرار دارند متوقف کرده است، مگر اینکه کارفرمایی به آنها کار پیشنهاد کرده باشد یا در حال گرفتنPhD باشند که در این صورت به تقاضای آنها سریعتر رسیدگی می شود تا درخواستهای پذیرش انباشته نشوند.

متوسط درآمد سالیانه:۴۲۲۵۳ دلار

آمریکا: 1-16

به گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، به ازای هر یک نفری که بازنشسته شده، سه نفر با تحصیلات عالی وارد آمریکا شده است. اما بعد از رکود اقتصادی، بخشهایی که معمولا کارگران بسیار ماهر استخدام می کنند، مثل بخش مالی، اخراج های وسیعی را شاهد بوده اند.آمریکا هنوز فهرست مشاغل مورد نیاز را که به «برنامه A» معروف است حفظ کرده است. شرایط برای متقاضیان کارت سبز که شغلشان در این لیست ثبت شده آسانتر است با این حال آنها باید پیشنهاد کار داشته باشند.

متوسط درآمد سالیانه:۵۴۴۵۰ دلار

اتریش: 1-2-4-5-6-7-8

از سال ۲۰۰۴ و با اجرای کامل سیاست تردد آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، تعداد مهاجران به اتریش افزایش نسبتا قابل ملاحظه ای پیدا کرده است. به گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه میزان اشتغال در بین مهاجران بیشتر از مردم بومی بوده است. اتریش از سال ۲۰۱۲ درامتیازدهی برای پذیرش مهاجران بسیار متخصص تجدیدنظر کرده است: کارت RWR (قرمز-سفید-قرمز) اجازه کارواقامت برای کسانی است که یک کارفرمای خاص متقاضی تخصص آنهاست و کارت RWR ممتاز که اجازه اقامت و کار بدون محدودیت است.

متوسط درآمد سالیانه:۴۳۵۵۵ دلار

فنلاند: 1-3-9-10-11-16-17-18-19

درسال ۲۰۱۲ فنلاند آیین نامه کارت آبی اتحادیه اروپا را به اجرا گذاشت تا بتواند برای افراد بسیار متخصصی که از بیرون اتحادیه اروپا به فنلاند مهاجرت می کنند، مجوز اقامت و کار صادر کند، به شرط اینکه حداقل یک سال در حوزه تخصص مورد نیاز مشغول به کاربوده باشند. شرط صدور کارت آبی دریافت حقوقی بیشتر از متوسط است. فنلاند فهرستی هم از مشاغل «بسیار مورد نیاز» و تا «حدی مورد نیاز»دارد.

متوسط درآمد سالیانه:۳۶۶۷۶ دلار

بلژیک: 1-5-6-7-8-12-16-20

بلژیک از سال ۲۰۰۰ با ارائه یکی از آزادترین سیاستها در بین کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، اعطای حق شهروندی را به میزان چشمگیری ساده کرده است. هر منطقه از کشور لیست مشاغل مورد نیازش را تهیه کرده که روی هم نیازهای کل کشور را مشخص می کند. برای افراد واجد شرایط، انعطاف بیشتری در اعطای اجازه کار و اقامت وجود دارد.در حال حاضر مهاجرانی که تخصص های عالی دارند بیشتر استخدام می شوند و مهاجران کم تخصص بیشتر شهروندان اروپایی هستند که نیاز به مجوز ندارند.

متوسط درآمد سالیانه:۴۴۳۶۴ دلار

جمهوری چک: 5-6-7

مهاجرت به جمهوری چک از سال ۲۰۰۸ بطور مرتب کم شده است. برنامه پذیرش مهاجران متخصص که سال ۲۰۰۳ شروع شد، در سال ۲۰۱۰ متوقف شد اما برای دسترسی بازار کار این کشور به متخصصان غیر اروپایی، کارت سبز و کارت آبی اروپایی در نظر گرفته شده است. این کار دسترسی مقاضیان واجد شرایط خارجی را به مشاغلی که جمهوری چک به آنها نیاز دارد آسان می کند. این مشاغل بیشتر آنهایی هستند که کسی از جمهوری چک یا اتحادیه اروپا متقاضی آنها نیست.

متوسط درآمد سالیانه:۱۹۶۳۰ دلار

دانمارک: 1-2-3-4-5-6-7-9-10-17

در سال ۲۰۰۸ دانمارک سیستم موسوم به «لیست مثبت» را به اجرا درآورد تا ورود متخصصان مورد نیاز کشور را آسان کند. کارت سبز که بر اساس یک نظام امتیازدهی داده می شود امکان کاریابی را برای متقاضیان واجد شرایط فراهم می کند. در سال ۲۰۱۱ دولت جدید دانمارک اصلاحاتی در سیاست مهاجرپذیری خود اعمال کرد. اجازه اقامت دائم منوط به چهار شرط است: حداقل ۵ سال اقامت در دانمارک، سه سال سابقه کار تمام وقت، استطاعت مالی و قبولی در امتحان زبان.

متوسط درآمد سالیانه:۴۵۵۶۰ دلار

فرانسه: 2-6-9-13

در سال ۲۰۱۱، فرانسه آئین نامه کارت آبی اروپا را به کارگرفت و فهرست مشاغل مورد نیازش را از ۳۰ به ۱۴ مورد کاهش داد. علاوه بر این، فرانسه مقررات را سخت تر کرده و به متخصصان فقط به صورت موقت اجازه می دهد در این کشور بمانند و تجربه کار پیدا کنند. فرانسه فهرست مشخصی از مشاغل دارد (مهارت موردنیاز متغیر است) و کسانی می توانند برای آنها درخواست بدهند که تبعه کشورهای آفریقایی باشند که با فرانسه توافق نامه دارند مثل کنگو، بنین، بورکینافاسو و تونس.

متوسط درآمد سالیانه:۳۸۱۲۸ دلار

آلمان: 1-2-3-4-5-6-7

آلمان برای حمایت از نیروی کار داخلی از سال ۱۹۷۳ استخدام خارجی ها را ممنوع کرده است. اما کمبود متخصصان سطح بالا در حوزه هایی مثل مهندسی، آی تی، و بهداشت و درمان باعث شده است که این کشور از سال ۲۰۱۲ آئین نامه کارت آبی اتحادیه اروپا را به اجرا بگذارد تا دسترسی به متخصصان غیراروپایی مقدورتر شود.کارگران ماهر و واجد شرایط هم می توانند شش ماه در آلمان بمانند و دنبال کار بگردند.

متوسط درآمد سالیانه:۴۰۲۲۳ دلار

یونان: 9

یونان یکی از کشورهایی است که بیشترین لطمه را از بحران اقتصادی دیده و با بیکاری فزاینده روبروست. به گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، بیشتر کسانی که در دهه گذشته برای کار به یونان مهاجرت کرده اند، در شغلهایی بوده که به مهارت کمی نیاز دارد. با این حال هنوز در برخی نقاط یونان به افرادی با تخصص کم یا متوسط احتیاج هست. بخش مالی هم به متخصصان سطح بالا نیاز دارد.

متوسط درآمد سالیانه:۲۶۲۹۵ دلار

هنگ کنگ: 1-2-3-7-8-9

هنگ کنگ (تحت حاکمیت چین) از سال ۲۰۰۶ برای افراد ماهر نظام امتیازدهی تدوین کرده و به گفته سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، سالانه ۲۰ هزار متخصص واجد شرایط به هنگ کنگ مهاجرت می کنند. هنگ کنگ فهرست مشاغل مورد نیاز ندارد اما گزارشهای رسمی کمبود نیروی کار در حوزه های مهندسی، بهداشت و درمان و آی تی را تا سال ۲۰۱۸ پیش بینی می کنند. چین برای جذب متخصصان خارجی برنامه رسمی ندارد. و در حال حاضر به کسانی که متخصص شناخته می شوند اجازه مهاجرت می دهد، با این حال اولویت چین جذب چینی های متخصصی است که در کشورهای دیگر کار می کنند.

متوسط درآمد سالیانه:۱۸۵۴۰ دلار

مجارستان: 1-2-3-4-14

بعد از اینکه در سال ۲۰۰۸، مهاجرت به مجارستان به رکوردی بی سابقه رسید، رکود اقتصادی سبب شده میزان مهاجرت درازمدت به این کشور کاهش پیدا کند. اما این کشور تدابیری در نظرگرفته تا کارآفرینان و متخصصان بسیار ورزیده را بویژه در حوزه بهداشت و درمان جذب کند. مجارستان در سال ۲۰۱۱ آیین نامه کارت آبی اتحادیه اروپا را برای مهاجران غیراروپایی به اجرا گذاشت و مقررات تازه ای وضع کرد تا مدیران عالیرتبه بدون توجه به معیارهای بازار کار بتوانند مهاجرت کنند.

متوسط درآمد سالیانه:۱۹۴۳۷ دلار

نیوزیلند: 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20 

نیوزیلند یکی از اولین کشورهایی بود که برای جذب مهاجر متخصص، نظام امتیازدهی را به کارگرفت و فهرست مشاغل مورد نیاز تدوین کرد.در سال ۲۰۱۰ قانون جدید مهاجرت به اجرا درآمد و افراد متخصص می تواند پیش از گرفتن ویزای دائم، با ویزای موقت در نیوزیلند کار کنند. نیوزیلند نظام حمایت مالی(اسپانسرشیپ) را تقویت کرده و برای شرکتها پیش شرط بیشتری تعیین کرده است. ورود سرمایه گذاران، کارآفرینان و محققان دانشگاهی هم آسان تر شده است.

متوسط درآمد سالیانه:۲۷۳۹۶ دلار

نروژ: 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-17-18-20

مهاجرت به نروژ در سال ۲۰۱۰ به حد نصاب تازه ای رسید که علت آن عمدتا تردد آزاد مهاجران از کشورهایی مثل سوئد، لیتوانی و لهستان بود. نروژ برای پذیرش مهاجر سقف ۵۰۰۰ نفر در سال را تعیین کرده که البته هیچوقت شمار مهاجران به این رقم نرسیده. علاوه بر این، دولت نروژ برای جذب کارآفرینان اقداماتی انجام داده است. در سال ۲۰۱۱ شمار مجوزهایی که برای مهاجران متخصص صادر شد به بالاترین حد خود رسید. در حال حاضر ۱۵۰ شغل که نیاز به مهارتهای کم، متوسط و عالی دارند در فهرست مشاغل مورد نیاز نروژ ثبت شده است.

متوسط درآمد سالیانه:۴۳۹۹۰ دلار

لهستان: 4-5-8

به گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در سالهای ۲۰۱۱-۲۰۱۲ شمار مجوزهاییی که لهستان برای خارجی صادر کرد افزایش یافته است. دولت که متوجه نیاز به متخصصان زبده شده معیارهای تازه ای را برای مهاجرت در نظر گرفته است و ۵ نوع اجازه کار صادر می کند. کسانی که در زمینه های خاص تخصص دارند بدون نیاز به ارزیابی پذیرفته می شوند. کارفرما ها باید به خارجی ها حداقل به اندازه افراد بومی حقوق بدهند.

متوسط درآمد سالیانه:۲۰۰۶۹ دلار

پرتغال: 3-6

پرتغال از کشورهایی است که بیشتر لطمه را از بحران اقتصادی دیده و از این رو مهاجرت به این کشور کاهش یافته و در عوض مهاجرت از این کشور بخصوص به آنگولا و برزیل افزایش یافته است. به گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه برآوردها نشان می دهد سالی ۷۰۰۰۰ نفر از پرتغال مهاجرت می کنند که بیشتر از نیمی از آنها کمتر از ۲۹ سن دارند. صدور ویزای کار در سال ۲۰۱۰ به کمتر از سهمیه سالانه ای که دولت تعیین کرده کاهش یافت. پرتغال در سال ۲۰۱۲ آیین نامه کارت آبی اتحادیه اروپا را برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا که پیشنهاد کار با حقوق بالا داشتند، به اجرا گذاشت.

متوسط درآمد سالیانه:۲۲۷۴۲ دلار

لوکزامبورگ: 5-6-8

در دوره بحران اقتصادی، در لوکزامبورگ مهاجران بیشتر از بومیها استخدام شدند. در همان سال، لوکزامبورگ آیین نامه کارت آبی را برای شهروندان غیراروپایی و خارج از منطقه اقتصادی اروپا به اجرا گذاشت. متقاضیان باید مدرک تحصیلی عالی، حداقل ۵ سابقه کار در شغل تخصصی و قرارداد حداقل یک ساله با حقوق ۶۶۰۰۰ یورو(۸۷۰۰۰ دلار) در سال داشته باشند – در حوزه هایی که کمبود وجود دارد مثل آی تی ۵۳۰۰۰ یورو.

متوسط درآمد سالیانه:۵۲۸۴۷ دلار

ایرلند: 1-3-4-5-6-8-9-10-11-12-14-18-19

بحران اقتصادی شدیدی که گریبانگیر ایرلند است شمار مهاجران به این کشور را بشدت کاهش داده است. مهاجرانی که تخصصهای عالی یا متوسط داشتند بیشتر از متخصصان بومی شغلشان را از دست دادند. ایرلند از سال ۲۰۱۰ سیاست مهاجرپذیری خود را به جذب انتخابی کارگران ماهر سوق داده است. مجوز کار فقط برای کسانی صادر می شود که پیشنهاد کار با حقوق بالا دارند یا در حوزه کار آنها کمبود مشخص وجود دارد ، البته این افراد باید از طریق سیستم کارت سبز وارد ایرلند شده باشند.

متوسط درآمد سالیانه:۵۰۷۶۴ دلار

روسیه: 5-6-8

روسیه دسترسی متخصصان خارجی را به بازار کار این کشور تسهیل کرده و در نتیجه مهاجرت به این کشور افزایش یافته. روال استخدامی برای متخصصان خارجی که بسیار واجد شرایط هستند در سال ۲۰۱۰ ساده شد. مهمترین معیار پذیرش، درآمد است که نباید کمتر از سالی دو میلیون روبل (۶۸۰۰۰ دلار) باشد اما برای پروفسورها و محققان طراز اول نصف این مبلغ کافیست. واجدان شرایط می توانند خانواده های خود را هم به روسیه ببرند.

متوسط درآمد سالیانه:۱۴۵۸۰ دلار

سنگاپور: 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-14-15-16-18-19

با سیاستهای حمایتی که سنگاپور در نظر گرفته این کشور در سالهای اخیر به یکی از جذابترین کشورها برای متخصصان بسیار زبده تبدیل شده است.در فهرست مشاغل مورد نیاز این کشور ۹۳ حرفه ذکر شده و تا ژوئن ۲۰۱۰، حدود ۱۷۴۰۰۰ متخصص زبده پذیرفته شده اند.در سپتامبر ۲۰۱۲ دولت حداقل حقوق را برای مهاجران کاری که می خواستند خانواده هایشان را هم به همراه ببرند افزایش داد تا «فشار» بر زیرساختهای اجتماعی کشور را «کاهش دهد».

متوسط درآمد سالیانه:۳۱۳۹۲ دلار

اسلواکی: 1-3-4-5-6-7-8

در پاسخ به نیازهای بازار، دولت اسلواکی در سال۲۰۱۱ سیاست مهاجرپذیری تازه ای را تصویب کرد تا بتواند متخصصان طراز اول خارجی را جذب کند. آنها کارتی شبیه به کارت آبی اروپایی را به کار گرفتند به نام کارت اسلواکی. بعلاوه، برای متخصصان زبده اسلواک که در کشورهای دیگر زندگی می کنند مشوقهای مالی در نظر گرفته شده و به جا افتادن آنها در اسلواکی کمک می شود. اسلواکی فهرست حرفه های مورد نیاز ندارد اما بخشهایی از دولت در این باره تحقیق می کنند.

متوسط درآمد سالیانه:۱۹۰۶۸ دلار

اسلوونی: 1-2-3-4-5-11

دولت اسلوونی در سال ۲۰۰۹ در واکنش به بحران اقتصادی، سهمیه سالانه اجازه کار را برای متقاضیان خارج از منطقه اقتصادی اروپا کم کرد و از این رو مهاجرت در سال ۲۰۱۰ به کمتر از نصف رسید. اسلوونی بتازگی سیاستهایی را برای جذب کارگران ماهر از خارج اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا در پیش گرفته و آیین نامه کارت آبی اتحادیه اروپا را به اجرا گذاشته. بر اساس قانون جدید مهاجرت، زوجهای همجنس و غیررسمی اعضای خانواده محسوب و مشمول اجازه کار و اقامت می شوند.

متوسط درآمد سالیانه:۳۲۴۸۰ دلار

اسپانیا: 2-12

اسپانیا یکی از کشورهایی که بیشترین لطمه را از بحران اقتصادی خورده و به دلیل بیکاری گسترده، مهاجرت به این کشور کاهش و مهاجرت از آن افزایش یافته است. «بررسی نیروی کار» نشان می دهد که تا نیمه سال ۲۰۱۱ بیکاری در میان خارجی ها به ۳۲% رسیده بود. در همان سال اسپانیا آیین نامه کارت آبی اتحادیه اروپا را برای متخصصان طراز اول غیراروپایی که پیشنهاد کار داشتند به اجرا درآورد. با این حال برای حمایت از نیروی کار داخلی پذیرش مهاجران کار محدود شده است.

متوسط درآمد سالیانه:۳۴۳۸۷ دلار

سوئد: 1-2-3-4-5-6-7-9-10-11-13-16

سوئد بعنوان یکی از بازترین کشورهای اروپا در پذیرش مهاجر شناخته می شود. از سال ۲۰۰۸، پذیرش مهاجر از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا آسانتر شده است. سوئد فهرستی از مشاغل مورد نیاز دارد که در آن ۸۰ حرفه ثبت شده که نیازمند مهارت کم، متوسط یا عالی هستند. مهاجران به پیشنهاد کار مکتوب از طرف یک کارفرمای سوئدی نیاز دارند. به اعضای خانواده هم اجازه کار و اقامت داده می شود.

متوسط درآمد سالیانه:۳۷۷۳۴ دلار

سوییس: 1-2-3-4-7-13

سوییس یکی از بزرگترین جمعیتهای مهاجر را در اروپا دارد که اکثر آنها متخصصان زبده هستند. در دوره رکورد اقتصادی، بیکاری دربین سوییسی ها بیشتر از مهاجران افزایش پیدا کرد. از آنجا که مقررات برای مهاجرانی که از خارج اتحادیه یا منطقه اقتصادی اروپا می آیند بسیار سخت تر است، بیشتر متخصصانی که به سوییس مهاجرت می کنند از اتحادیه اروپا هستند. آنها که از خارج اتحادیه متقاضی کار هستند باید از کارفرمای سوییسی پیشنهاد کار داشته باشند و کارفرما هم باید ثابت کند برای استخدام یک سوییسی یا یک شهروند اتحادیه اروپا «تلاش جدی» کرده اما موفق نشده است.

متوسط درآمد سالیانه:۵۰۲۴۲ دلار

بریتانیا: 1-2-3-4-5-6-7-12-14-15-18-20

از سال ۲۰۱۰، نظام مهاجرت به بریتانیا بیشتر بر اساس نیاز شکل گرفته. در همین سال دولت تدابیری را در پیش گرفت تا تعداد آنهایی را که مهاجرت می کنند با آنها که به مهاجرت می روند نزدیک کند. این تدابیر حمایت از نیروی کار داخلی، شامل حال متخصصان خارجی ماهر هم می شود. این اقدامات شامل محدودیت پذیرش برای متخصصان بسیار زبده ( ویزای سطح یک و دو) می شود. لیست مشاغل مورد نیاز در سال ۲۰۱۱ کوتاهتر شد. در سال ۲۰۱۲ بنا به درخواست بازار و کارفرمایان انعطاف بیشتری در شرایط پذیرش نشان داده شد.

متوسط درآمد سالیانه: ۴۴۷۴۳ دلار

برای دانستن اینکه اطلاعات این تحقیق چگونه به دست آمده است روی این متن کلیک کنید

دیدن لیست کامل شغل ها 

source: bbcpersian.com

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s