دوبرابر شدن میزان ناپدید شدن کودکان پناهجوی تنها در سوئد

تعداد کودکان پناهجویی که به تنهائی به سوئد پناهنده شده، اما نا پدید شده اند در سال گذشته به دو برابر افزایش یافت. بنا بر گزارشی که برنامه ی کالیبر از شبکه ی اول رادیو سوئد P1 پخش کرده، در سال

2752547_209_128

۲۰۱۲، سال گذشته ۳۱۷ کودک پناهجوی تنها ناپدید شدند. شمار این کودکان در پنج سال گذشته بیش از هزارنفربوده و بیشترآنها از ترس اخراج از سوئد به زندگی مخفی روی آورده اند. در این برنامه عنوان شد که این کودکان در طول پنج سال گذشته برای فرار از تعقیب و جنگ در کشورهای خود به سوئد پناهنده شده اند، اما تعداد زیادی از آنها دوباره مجبور به فرار و یا پنهان کردن خود شده اند . این ها کودکانی هستند که جامعه سوئد آنها را فراموش کرده است.

در این برنامه مطرح شد که چنانچه این حادثه برای کودکان سوئدی رخ می داد با هیاهو و جستجوهای فراوانی همراه می شد. نماینده ی اداره ی کل امور مهاجرت در این گزارش عنوان کرد که این اداره تنها مسئولیت بررسی اقامتی آنها را دارد و پلیس است که برای جستجو در این زمینه مسئول است. پلیس نیز از خود صلب مسئولیت می کند و آنرا به گردن Socialstyrelsenاداره ی کل امور اجتماعی می اندازد. بررسی ها نشان می دهند که تعداد قابل ماحظه ای از کودکان تنهای ناپدید شده از جمله برای تن فروشی، گدایی و مسائل مربوط به مواد مخدر مورد سوء استفاده قرارمی گیرند.

اطلاعات بیشتر را می توانید از برنامه ی کالیبراز شبکه ی اول رادیو سوئد بشنوید.

source: http://sverigesradio.se

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s