کمبودمسکن در سوئد باعث افزایش مراجعه به اداره خدمات اجتماعی شده است

2746362_520_292

تعداد افرادی که برای کمک به اداره خدمات اجتماعی مراجعه می‌کنند تا مسکنی برای زندگی بیابند، افزایش داشته است. اغلب این افراد نیازی به اداره خدمات اجتماعی ندارند اما راهی دیگر برای یافتن محلی برای زندگی نمی‌یابند.

اکثر این افراد جوانان یا افرادی هستند که جداشده‌اند و در صف اجاره مسکن ثبت نشده بودند. همچنین افراد بیکاری که از سیستم بیمه بیکاری بیرون انداخته شده و توانایی زندگی در مسکن قبلی خود را ندارند و یا بدهکاران جزیی از دسته افرادی هستند که از اداره خدمات اجتماعی یاری می‌طلبند.

کنت ادستروم هماهنگ‌کننده امور مسکن در کمون نورشوپینگ می‌گوید که گروهی که بیشترین افزایش مراجعه به ما را داشته‌اند، افرادی هستند که پیشتر هیچ نیازی به اداره اجتماعی نداشتند. دلیل این مراجعه‌ها وضعیت کمبود شدید مسکن است چرا که این افراد مشکلی اجتماعی ندارند.

اسورکر اوستبری از اداره خدمات اجتماعی بخش یون‌شوپینگ، این مراجعه‌ها را فشاری بر کمون‌ها می‌داند.او می‌گوید که برخی اوقات، ما مانند اداره مسکن کار می‌کنیم. این امر باعث می‌شود که به کارهای دیگر اجتماعی نرسیم. بهتر است که ما به کارهایی که تحصیلاتش را داریم رسیدگی کنیم.

source: http://sverigesradio.se

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s