پروفایل عملیات های منطقه ای UNHCR در اروپای شمالی، غربی، مرکزی و جنوبی

ناحیه عملیاتی، که شامل 36 کشور در اروپای شمالی، غربی، مرکزی و جنوبی می شود، یکی از مناطق اصلی برای پناهندگان در سال 2012 باقی مانده است. بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا (EU) می باشند و برای اجرای یک سیستم پناهندگی مشترک اروپایی فعالیت می کنند. کشورهای دیگر در منطقه به دقت از این فرایند پیروی کرده اند و سیستم های خود را با سیستم موجود در اتحادیه اروپا هماهنگ می کنند.
با این وجود، اختلافات زیادی در سیستم حمایت از پناهندگان وجود دارد، و در حالی که برخی از کشورها تنها می توانند سالانه تعداد کمی از درخواست ها را بپذیرند، دیگر کشورها نزدیک به 50000 مورد را ثبت می کنند.
سال 2011 اولین سالی بود که در آن تعداد پناهجویان افزایش یافت، روندی که تا شش ما اول سال 2012 ادامه داشت. دو کشور اولی که پناهنده می پذیرفتند فرانسه و آلمان بودند، و پس از آن سوئد بود که جایگزین ایتالیا در جایگاه سوم شد.


بحران در سوریه منجر به افزایش درخواست پناهندگی از جانب سوری ها شده است، که اکثر آنها در آلمان و سوئد درخواست پناهندگی داده اند. دیگر کشورهای اصلی در منطقه افغانستان، عراق، پاکستان، صربستان، سومالی، و فدراسیون روسیه می باشند. این منطقه میزبان تعداد زیادی از پناهندگان می باشد، و چندین کشور برنامه هایی را برای اسکان افراد تهیه دیده اند.
مهاجرت و پناهندگی به اروپا از افغانستان، عراق، افریقای شمالی و سومالی همچنان چالش هایی را برای UNHCR به همراه داشته است، چنانکه این سازمان به دنبال این است تا مطمئن شود که مراکز کنترل مرزی مسئول پناه دادن به پناهندگان هستند و سیستم های پناهندگی ملی همراستا با معیارهای بین المللی می باشند. بنابراین اطمینان از دستیابی به سیستم های پناهندگی عادلانه و موثر مرکز فعالیت های UNHCR در منطقه است. الویت های بعدی عبارتند از ترغیب دولت ها برای کاهش استفاده از حبس، پشتیبانی از کودکان بدون همراه و تنها، و بالا بردن آگاهی از مسائل جنسیتی در پناهگاه.
UNHCR با دولت های اروپایی، موسسات اتحادیه اروپا و دیگر سهامداران همکاری می کند تا از فعالیت سیستم های پناهندگی ملی پشتیبانی نماید و دیگر امور مربوط به پناهندگی را ارتقا دهد. این سازمان برای پیشرفت سیستم پناهندگی مشترک اروپایی در سال 2012 تلاش نمود.
مشکلات اقتصادی باعث کاهش دسترس پذیری به خدمات دولتی برای یکپارچه سازی پناهندگان شده است. همچنین UNHCR نگران بروز نژاد پرستی و ترس از بیگانه در پناهندگان می باشد. این سازمان با برقراری ارتباط با شرکای جدید و افزایش آگاهی عموم مردم در مورد مشکلات پناهندگان به دنبال راه های جدیدی برای نشان دادن این مسائل می باشد.

ترجمه از سایت UNHCR توسط انجمن پناهندگی

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s