حزب سبزهای آلمان خواستار تحقیق درباره خودکشی پناهجوی ایرانی شد

دو نماینده مجلس در ایالت بایرن آلمان از حزب سبزها با انتقاد شدید از «سیاست غیرانسانی‌ ایالت بایرن در قبال پناهندگان» خواستار انجام تحقیقات وسیع برای روشن شدن دلایل مختلف مرگ پناهجوی ایرانی در شهر هوف آلمان شدند.

رناته آکرمان (Renate Ackermann) سیاستمدار و نماینده مجلس از حزب سبزهای ایالت بایرن آلمان، مرگ اخیر حامد سمیعی پناهجوی ایرانی در کمپ پناهندگی شهر هوف این ایالت را نشانه‌ای از «سیاست غیرانسانی دولت ایالت بایرن» در مورد پناهجویان دانسته است. آن‌طور که رناته آکرمان گفته است مرگ حامد سمیعی پناهجوی ایرانی در کمپ پناهندگی شهر هوف آلمان، اولین مورد از مرگ پناهندگان به دلیل «سیاست‌های غلط دولت بایرن در قبال آنان» نیست.

در روزهای اخیر دو پناهجوی ایرانی در کمپ پناهندگی شهر هوف واقع در ایالت بایرن آلمان به دویچه وله گفتند، حامد سمیعی ۲۸ ساله که از بیست ماه پیش به آلمان آمده و درخواست پناهندگی داده بود، شامگاه پنج‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۱ (۷ مارس ۲۰۱۳)، به دلیل «افسردگی ناشی از بلاتکلیفی و فشارهای ناشی از وضعیت پناهندگی»، با خوردن بیش از ۷۰ قرص در این کمپ پناهندگی خودکشی کرده است.

در همین زمینه «تلویزیون عمومی ایالت بایرن آلمان» گزارش داد، «خودکشی حامد سمیعی در کمپ پناهندگی شهر هوف آلمان»، چهارمین مورد از خودکشی پناهندگان در این ایالت ظرف یک سال اخیر بوده است.

رناته آکرمان نماینده مجلس در ایالت بایرن در نامه‌ای خطاب به دولت بایرن آلمان خواستار پاسخ‌گویی درباره مرگ حامد سمیعی شده و خواسته است تحقیقات وسیعی درباره ابعاد مختلف مرگ پناهجوی ایرانی انجام شود. رناته آکرمان در یادداشتی که چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۱ (۱۳ مارس ۲۰۱۳)، در سایت شخصی او منتشر شده ادامه داده است: «این وضعیت باید تغییر کند و نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد».

«تحویل وسایل شخصی حامد سمیعی به کنسولگری ایران»

اولریکه گوته (Ulrike Gote) دیگر نماینده مجلس ایالتی بایرن از حزب سبزها نیز با ارسال نامه‌ای رسمی به دولت ایالت بایرن خواسته است تحقیقات وسیعی درباره ابعاد مختلف مرگ حامد سمیعی پناهجوی ایرانی در کمپ پناهندگی شهر هوف انجام شود.

به گفته اولریکه گوته بر اساس اطلاعاتی که وی به دست آورده، متوجه شده پس از مرگ حامد سمیعی لوازم شخصی و وسایل باقی‌مانده از وی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شده است. اولریکه گوته پرسیده: «آیا این طبیعی است که لوازم شخصی حامد سمیعی که از ایران فرار کرده پس از مرگ به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شود؟».

رناته آکرمان و اولریکه گوته نمایندگان مجلس از حزب سبزها در ایالت بایرن آلمان وضعیت پناهندگان در این ایالت را «افتضاح» توصیف کرده و هر دو خواستار بهبود این وضع شده‌اند.

source: http://www.iranianuk.com

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s