تازه ترین آمار از نتایج درخواست های پناهندگی در سوئد و اروپا

تازه ترین آمار از سوی اداره مهاجرت سوئد Migrationsverket نشان می دهد که در مدت 10 ماه نخست سال 2012 میلادی،از بین مجموع 29100 پرونده درخواست پناهندگی در سوئد که در مورد آنها تصمیم گیری ابتدایی انجام شده است،32 درصد منجر به پاسخ مثبت،38 درصد منجر به پاسخ منفی یا ریجکشن،16 درصد منجر به انتقال پرونده به کشور مسئول رسیدگی به پرونده بر اساس قرارداد دابلین و 13 درصد نیز شامل سایر درخواست های باطل شده شامل ترک درخواست ها و یا درخواست های تغییر وضعیت یافته است.

از این میان،سهم ایرانی ها در این مدت 10 ماه مجموعا تعداد 894 درخواست پناهندگی بوده است که 32 درصد از آنها یعنی 288 مورد منجر به پاسخ مثبت،51 درصد منجر به پاسخ منفی یا ریجکشن، 10 درصد منجر به انتقال به کشور مسئول رسیدگی به پرونده بر اساس قرارداد دابلین و 7 درصد نیز شامل سایر درخواست های باطل شده یا تغییروضعیت یافته است. حداقل زمانی که ایرانی ها در انتظار دریافت پاسخ از اداره مهاجرت در کمپهای پناهجویی سوئد بسر برده اند بطور متوسط 169 روز یعنی حدودا 5 ماه و 19 روز بوده است.

بیشترین تعداد درخواست پناهندگی از سوئد در طول ده ماهه سال 2012 میلادی مربوط به پناهجویان افغانی می شود که تعداد 3645 درخواست داشته اند که از این تعداد 57 درصد از آنها منجر به پاسخ مثبت و دریافت پناهندگی سوئد شده است.اما بیشترین پاسخ مثبت پناهندگی به نسبت تعداد درخواست ها متعلق به پناهجویان سوری بوده است که از تعداد 2816 درخواست پناهندگی آنها با 89 درصد از آنها موافقت شده است.بیشترین تعداد پاسخ های منفی یا ریجکشن هم متعلق به پناهجویان کشورهای بوسنی و هرزگوین،صربستان،قزاقستان و مراکش بوده است.

در مورد آمار پناهندگی کودکان خردسالی که بدون سرپرست یا همراه در همین بازه زمانی به سوئد آمده اند و درخواست پناهندگی کرده اند نیز پناهجویان خردسال افغانی با 1470 درخواست که با 77 درصد از آنها موافقت شده است در صدر جدول هستند.این در حالیست که از 11 کودک ایرانی بدون همراه و سرپرست تنها به 3 نفر از آنها پناهندگی داده شده است.

شما می توانید آمار کامل پناهجویی و نتایج پرونده های پناهجویی در سوئد تا انتهای اکتبر سال جاری میلادی را در اینجا مشاهده کنید.

وضعیت سوئد از نظر پناهجویی و نتایج درخواست ها در میان سایر کشورهای اروپایی

همانطوری که در شکل زیر مشاهده می کنید،در سه ماهه دوم سال 2012 میلادی،از بین 7395 درخواست پناهجویی که در سوئد در مورد آنها تصمیم گیری ابتدایی شده است،تقریبا با 31 درصد از آنها در طبقه بندی های مختلف موافقت شده است.این در حالیست که آلمان با 48 درصد،انگلستان با 34 درصد و ایتالیا با 33 درصد پاسخ مثبت به درخواست های پناهندگی بالاتر از سوئد ایستاده اند و کشورهای بلژیک و فرانسه به ترتیب با 21 و 16 درصد پاسخ مثبت به درخواست های پناهندگی بدترین مقاصد برای پناهجویان محسوب شده اند.

EU first instance decisions

نکته مهم برای پناهجویان ایرانی در سوئد

بر اساس آمار و شواهد در سالهای اخیر اغلب پرونده های پناهجویی در سوئد برای ایرانی ها شامل پناهجویان ایرانی با سوابق سیاسی،زندان،شکنجه،اقلیت های مذهبی تحت فشار در ایران،اقلیت های جنسی که با مشکل زندگی در ایران مواجه هستند،فعالین حقوق بشر و فعالین جنبش ها و احزاب سیاسی مخالف حکومت در ایران و… می شود که معمولا تعدادی از آنها که دارای مدارک مستدل و محکم و محکمه پسند و یا دارای شواهد لازم و کافی برای اثبات درخطر بودن جان آنها در صورت بازگشت به ایران هستند موفق به دریافت پناهندگی در سوئد می شوند. البته سالانه بسیاری از پناهجویان ایرانی که حتی فکر می کنند تمامی مدارک و مستندات شان کامل و کافی است،برای چندبار از سوی اداره مهاجرت سوئد و همچنین در صورت اعتراض از سوی دادگاه عالی امور پناهندگی با پاسخ منفی مواجه می شوند و در نهایت به ایران بازگردانده می شوند.دولت سوئد در سالهای اخیر،مقررات سفت و سختی را به کمک پلیس و اداره مهاجرت برای بازگشت پناهجویانی که از آخرین درخواست خود نیز پاسخ منفی گرفته اند و همچنان بصورت غیرقانونی در سوئد بسر می برند اجرا نموده است.

جزئیات بیشتر از مراحل و شرایط درخواست پناهجویی در سوئد

اگر شما علاقه مند هستید که از شرایط و مراحل و جزئیات فرایند درخواست پناهجویی در سوئد بیشتر بدانید،به بخش پناهجویی سایت رسمی اداره مهاجرت سوئد در اینجا مراجعه نمایید.

source: http://underskyofsweden.blogsky.com

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s