تظاهرات در استکهلم در اعتراض به اخراج خانواده های پناهجو

2741582_520_292

پلیس ماموریت دارد تا تعداد بیشتری از پناهجویان بدون مجوزاقامت را از کشور اخراج کند. اما در این میان حدود چهار هزار نفر هستند که پلیس برای عملی کردن حکم اخراج آنها با دشواری روبروست. پناهجویان افغان، ایرانی و کرد که حاضر به همکاری با پلیس برای رفتن به سفارت کشورهای خوددرسوئد برای گرفتن برگه ی ورود به کشور نیستند، ازجمله این چهار هزار نفر محسوب می شوند.

از نحوه ی برخورد پلیس برای در ردیابی پناهجویان اخراجی انتقادات گسترده ای به عمل آمده است. این انتقادها در اشکال گوناگون از جمله تظاهرات نشان داده شده است. در این رابطه می توان به تظاهراتی اشاره کرد که قرار است فردا شنبه نهم مارس در ساعت سه بعداز ظهر در میدان Kungsträdgården در استکهلم ازسوی سازمان نجات کودک Rädda barnen و سازمان جوانان صلیب سرخ برگزار شود.

با Per Lövenberg از مدیران پلیس کشور در بخش مرزی گفتگوئی انجام داده ایم که به زودی در این سایت قرار داده خواهد شد. اما گفتگوی با وی با روزنامه ی داگنس نی هتر را در ادامه ی این مطلب از هم اکنون می توانید بشنوید.

Per Lövenberg از مدیران پلیس کشور در بخش مرزی عنوان می کند که وقتی این افراد حاضر به همکاری نمی شوند نمی توان آنها را مجبور کرد. پیش از این روزنامه ی داگنس نی هتر در گزارشی در رابطه با اخراج پناهجویان اعلام کرده یود که حکم اخراج بیست هزار پناهجو در اختیار پلیس قرار گرفته است تا آن را به اجرا در آورد. گفته می شود که پلیس از سوی دولت، مامور شده است تا حتا با توسل به زور احکام بیشتری را اجرا کند. پلیس رد پائی از دوازده هزار نفر از این پناهجویان را ندارد. گفته می شود که بخشی از آنان می توانند از کشور خارج شده باشند و بخشی نیز در سوئد به زندگی مخفی روی آورده باشند. درحال حاضر پرونده ی هفت هزار و پانصد پناهجوی اخراجی که در سوئد زندگی می کنند و امکان دسترسی به آنها برای اخراج بیشتر است، در اختیار پلیس گذاشته شده است.

به گمان پرلون بری، اخراج حدود چهار هزار نفر از این پناهجویان، سال به سال به تعویق می افتد. سازمان صلیب سرخ نیز گزارش می دهد که تعداد زیادی از پناهجویان با وجود دریافت آخرین پاسخ منفی خود اما همچنان در کشورولی نه درمیان مردم دیگر به سر می برند. این سازمان عنوان می کند که کودکان این پناهجویان می توانند به مدرسه بروند اما والدین آنها حق کارکردن ندارند و دراغلب مواقع زندگی خود را با کمترین کمک هزینه یعنی چهل کرون در روزتامین می کنند.

بیشترین تعداد پناهجویانی که با توسل به زور از کشور خارج می شوند از عراق به سوئد آمده اند. به گزارش پلیس هزار و صدنفر از آنان که هنوز زیر پوشش اداره ی مهاجرت هستند، باید به عراق اخراج شوند. اکثر آنها در سال دوهزارو هشت به سوئد پناهنده شدند، اما به دلیل امن خوانده شدن منطقه تعداد کمی از آنها جازه ی اقامت دریافت کردند.

این گزارش به زودی تکمیل خواهد شد.

دانلود گزارش صوتی این خبر در اینجا با حجم 6mg

source: http://sverigesradio.se

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s