صدها میلیون کرون پول، در انتظار پیدا کردن صاحب اصلی در سوئد

افرادی که در سوئد حق دریافت بازنشستگی دارند، اما بدون دادن آدرس به ادارات از این کشور رفته‌اند،پرداخت حقوق بازنشستگی‌شان ممکن نیست و این پول‌ها در حساب اداره کل بازنشستگی باقی‌مانده است.

آرنه پاولسون کارشناس اداره بازنشستگی، به رادیو سوئد می‌گوید که این پول‌ها در حساب‌های شخصی آنها باقی می‌ماند تا تکلیف آن روشن شود.

او اضافه می‌کند که در حال‌حاضر هیچ محدودیت زمانی برای این حساب‌ها نیست و پول بازنشستگی این افراد در حساب اداره بازنشستگی محفوظ است اما در آینده باید تصمیمی برای تصفیه این پول‌ها گرفته شود.

بر طبق آمار، ٥٥٥٠٠٠ نفر که در سوئد حق دریافت بازنشستگی دارند، از کشور رفته و در خارج اقامت دارند. بیش از نیمی از این افراد، ٣٠٠٠٠٠ نفر هیچ آدرسی را به اداره بازنشستگی نداده‌اند و دسترسی به آین افراد میسر نیست. احتمال اینکه بسیاری از آنها درگذشته باشند هست، اما هستند افرادی که از حق بازنشستگی خود در سوئد خبر نداشته ندارند.آرنه پاولسون از اداره بازنشستگی می گوید که این اداره بصورت فعالی دنبال این افراد نمی‌گردد.

او اضافه می‌کند که چندین برنامه برای دادن اطلاعات داشته‌ایم، از جمله در رادیوهای بین‌المللی سوئد اعلام کرده‌ایم که این افراد برای دریافت پول خود مراجعه کنند.

میزان دقیق پول‌های بی صاحب اعلام نشده، اما با توجه به اینکه مربوط به ٣٠٠٠٠٠ نفر می‌شود، تخمین زده می‌شود که بالغ بر صدها میلیون کرون باشد.

آرنه پاولسون از اداره بازنشستگی می‌گوید که رقم دقیقی ندارد اما بطور متوسط در حساب افرادی که آدرس آنها در خارج از کشور معلوم است، ١٦٧٥٠٠ کرون جمع شده است. او اذعان می‌کند که صحبت از صدها میلیون کرون است.

source: http://sverigesradio.se

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s